V prádelně pražského hotelu se vylila chemikálie, 600 lidí muselo budovu opustit

ČTK ČTK
2. 8. 2019 7:45
Vylitá čisticí látka v prádelně vyhnala v noci na pátek z hotelu v pražských Strašnicích 600 lidí. Jednalo se o dráždivou látku, ale nikomu se nic nestalo, řekl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Hasiči látku odstranili. Hosté se pak mohli vrátit do svých pokojů. Do hotelu v ulici V Úžlabině vyrazili hasiči po 2. hodině v noci, když se tam nedopatřením rozlila čisticí látka. "Před naším příjezdem hotel opustilo 600 osob. Látku jsme vynesli mimo objekt a odvětrali hotel," uvedl Kavka. Zbytky čističe v prádelně hasiči odstranili speciálním vysavačem na chemické látky. Zásah trval asi dvě hodiny.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Moravskoslezského kraje
 

Právě se děje

před 50 minutami

Nehoda u Slavkova zastavila provoz u Slavkova, jeden muž zemřel a tři jsou těžce zranění

Nehoda nákladního a osobního auta zastavila ráno u Slavkova u Brna provoz na hlavním tahu I/50 z Brna na Slovensko. Jeden muž zemřel, další tři jsou těžce zranění, řekla mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková. Směrem z Brna se auta nedostanou, od Uherského Hradiště jezdí objížďkou přes Křenovice, řekl mluvčí policie David Chaloupka.

Nehoda se stala před 7:00. "Silnice je na výjezdu ven ze Slavkova ve směru na Brno uzavřená. Nehoda se stala hned za odbočkou na Křenovice," popsal mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák. Podle něj museli hasiči vyprostit z osobního auta tři lidi.

Záchranná služba na místo vyslala šest posádek včetně vrtulníku. Jeden muž při nehodě zemřel, podle mluvčí Kropáčkové ještě před příjezdem záchranářů. "Další tři pacienty jsme s těžkým poraněním převezli na urgentní příjmy brněnských nemocnic," uvedla Kropáčková.

Další zprávy