V prádelně pražského hotelu se vylila chemikálie, 600 lidí muselo budovu opustit

ČTK ČTK
2. 8. 2019 7:45
Vylitá čisticí látka v prádelně vyhnala v noci na pátek z hotelu v pražských Strašnicích 600 lidí. Jednalo se o dráždivou látku, ale nikomu se nic nestalo, řekl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Hasiči látku odstranili. Hosté se pak mohli vrátit do svých pokojů. Do hotelu v ulici V Úžlabině vyrazili hasiči po 2. hodině v noci, když se tam nedopatřením rozlila čisticí látka. "Před naším příjezdem hotel opustilo 600 osob. Látku jsme vynesli mimo objekt a odvětrali hotel," uvedl Kavka. Zbytky čističe v prádelně hasiči odstranili speciálním vysavačem na chemické látky. Zásah trval asi dvě hodiny.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Moravskoslezského kraje
 

Právě se děje

před 58 minutami

Labouristé pozastavili členství expředsedy Corbyna, důvodem je antisemitismus

Britští labouristé pozastavili členství svému bývalému předsedovi Jeremymu Corbynovi kvůli jeho komentářům k úřední zprávě, podle níž se tato opoziční strana za Corbynova vedení nedokázala vypořádat s antisemitismem ve svých řadách. Podle zprávy taková selhání navíc zavinila nezákonné obtěžování a diskriminaci. Nový vůdce labouristů Keir Starmer se za to ve čtvrtek omluvil, zatímco Corbyn zprávě vyčetl, že problém z politických důvodů zveličuje.

Corbyn má po dobu vyšetřování pozastavené členství ve straně a v jejím poslaneckém klubu, a to kvůli svým vyjádřením a neochotě je následně odvolat, uvedla agentura Reuters s odvoláním na vyjádření labouristů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy