V laboratoři v Praze unikl kyanid, jeden člověk si lehce zranil ruku

ČTK ČTK
4. 4. 2018 20:50
V laboratoři v pražských Běchovicích večer unikl roztok kyanidu draselného. Nikdo nebyl vážně zraněn, jeden muž utrpěl lehčí poranění ruky. Informovali mluvčí pražských hasičů a zdravotnické záchranné služby. Hasiči tak na místě zasahovali v ochranných protichemických oblecích. Kyanid draselný unikl kolem 19:00, když pracovníci laboratoře likvidovali zbytky chemikálií. Budova je vybavena podle mluvčího hasičů Martina Kavky pro podobné případy automatickým systémem odvětrávání, který zafungoval. Evakuace nebyla nutná. Na místě bylo jen několik pracovníků laboratoře, kteří sami vyšli před budovu. "Hasiči zjišťují rozsah úniku a možnosti eliminace a likvidace chemické látky," doplnil Kavka.
laboratoř, ilustrační foto
laboratoř, ilustrační foto | Foto: tnssofres / photo on flickr
 

Právě se děje

před 8 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy