Z bazénu unikl chlor, poleptal jednoho muže

ČTK ČTK
15. 7. 2014 11:34
Látka unikla z bazénu u rodinného domu v Hradci Králové.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Isifa/Thinkstock

Hradec Králové - Hasiči museli v pondělí večer zasahovat u úniku chloru v jednom z rodinných domů v ulici Za Jízdárnou v Hradci Králové. Způsobil jej uživatel objektu, který chybně namíchal chemikálie na čištění bazénu. Látka mu poleptala sliznici, záchranná služba ho převezla do nemocnice, řekla mluvčí krajských hasičů Martina Žahourková.

Na místo vyjeli profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové s pěti zásahovými vozidly včetně chemického kontejneru a dobrovolní hasiči z hradecké městské části Třebeš. Koncentrace chloru v ovzduší byla vysoká. "Jednalo se zhruba o 50 litrů látky ve dvou barelech," uvedla Žahourková.

Hasiči o úniku chemikálie informovali sousedy a doporučili jim, aby nechali zavřená okna a nevětrali. Ve speciálních oblecích pomocí uhličitanu sodného a hydroxidu sodného chemickou látku zneutralizovali a po domluvě s pracovníky vodáren ji vypustili do kanalizace a čističky odpadních vod. Celý prostor domu také odvětrali. Událost vyšetřuje policie.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června, oznámila šéfka Sejmu

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června a případné druhé kolo o dva týdny později 12. července. Očekávaný termín voleb dnes oficiálně oznámila předsedkyně Sejmu, dolní komory polského parlamentu, Elžbieta Witeková.

Oznámené datum voleb chtěla vládnoucí strana Právo a spravedlnost (PiS). Její předseda Jaroslaw Kaczyński minulý týden rezolutně prohlásil, že volby budou nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám opozice je překazit. Pohrozil přitom využitím "všech prostředků, jež má stát k dispozici".

Volby prezidenta byly původně vypsané na 10. května a PiS jejich konání chtěla prosadit za každou cenu i přes epidemii covidu-19. Umožnit to měl zákon o korespondenčním hlasování, jehož schválení ale zdržel Senát, v němž má většinu opozice. Proto se volby nekonaly ani do konce května.

Zdroj: ČTK
Další zprávy