Pražské metro A nejezdilo. Na Dejvické do něj tekla voda

ČTK ČTK
Aktualizováno 12. 12. 2013 13:07
Uzavřena byla část mezi stanicemi Dejvická a Náměstí Míru.
Foto: ČTK

Praha - Pražské metro linky A přes tři hodiny nejezdilo v úseku Dejvická až Náměstí Míru. Důvodem byla havárie potrubí na Vítězném náměstí. Provoz byl obnoven krátce po půl jedné odpoledne.

Dopravní podnik kvůli tomu uzavřel stanici Dejvická, tekla do ní voda. V daném úseku byla zavedena náhradní autobusová doprava.

"V souvislosti s pracemi na stropní desce ve stanici metra Dejvická došlo k  poškození vodovodního řádu, teče zde tedy voda, která masivně prosakovala až do stanice. Vlivem toho došlo k uvolnění stropního podhledu," uvedla k havárii mluvčí DPP Aneta Řehková.

Na místo vyjeli hasiči, kteří vodu odčerpávali. "Na místě máme i naše výjezdové vozidlo," řekl krátce po desáté ČTK mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací Ondřej Pokorný. Za proražený vodovodní řad prý mohou dělníci, kteří opravují desku a dostali špatné dokumenty. "Mají dokumentaci, kterou ale nemají od nás, a podle ní tam vodovodní řad není," doplnil Pokorný.

Havárie vody ve stanici Dejvická
Havárie vody ve stanici Dejvická | Video: youtube.com

Starostka Prahy 6 Marie Kousalíková tuto informaci potvrdila. „Potrubí není zaneseno již v dokumentech ze 70. let, myslím si, že je to neomluvitelné," řekla.

Podle Kousalíkové je havárie jen vyvrcholením dlouhodobých problémů spojených s opravou stropní desky v stanici metra Dejvická. Starostka proto plánuje kroky, které mají dalším nehodám předejít. „Sondy měl dělat DPP nebo PVK. Budeme požadovat, aby byla oblast dokonale prověřena a k ničemu takovému nedošlo," dodala starostka.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy