Foto: Metro pod vodou. Žádné povodně, překoplá trubka

Foto: Metro pod vodou. Žádné povodně, překoplá trubka
Na Vítězném náměstí došlo k havárii potrubí, provoz metra A je omezen.
Vchod do metra je úplně zatopený.
Voda prosakuje shora.
Voda stále stoupá.
Foto: ČTK
12. 12. 2013 13:45
Na Vítězném náměstí došlo k havárii potrubí, voda zastavila provoz metra

Praha - Na Vítězném náměstí došlo krátce po desáté hodině dopoledne k havárii potrubí. Dělníci zde překopli vodovodní řad, který nebyl zaveden v dokumentaci. Provoz metra na lince A byl mezi Náměstím Míru a Dejvickou na necelé čtyři hodiny zastaven.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Kateřina Šimáčková odchází z Ústavního soudu, bude novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Parlamentní shromáždění Rady Evropy v úterý zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Šimáčková nahradí jiného českého soudce Aleše Pejchala, devítileté funkční období jí začne 1. listopadu. Dosud působila na Ústavním soudu.

Šimáčková získala 204 z 222 odevzdaných platných hlasů. Členové parlamentního shromáždění tak dali na doporučení poradního orgánu, jenž její kandidaturu podpořil minulý týden. Kromě Šimáčkové se o post soudce Evropského soudu pro lidská práva ucházeli za Česko také další dva nominovaní: soudce Nejvyššího soudu Pavel Simon a člen Nejvyššího správního soudu Tomáš Langášek.

Evropský soud pro lidská práva sídlí ve Štrasburku a zabývá se stížnostmi států, nevládních organizací či jednotlivců na porušení Evropské úmluvy o lidských právech. Zasedá v něm 47 soudců, jeden za každý členský stát Rady Evropy. Soud není institucí Evropské unie.

Zdroj: ČTK , Domácí
Další zprávy