reklama
 
 

V létě se v Praze zranilo méně dětí, víc se jich ale opilo

9. 9. 2014 15:00
Pražští záchranáři vyjeli za červenec a srpen k více než 16 tisícům pacientů.

Praha – Podle pražské záchranné služby se počet dětských prázdninových úrazů mírně snížil. Nejčastěji letos záchranka vyjížděla ke zraněním, která vznikla při sportu. Za červenec a srpen ošetřila více než tisíc dětí.

O prázdninách mají každoročně záchranáři napilno. Častěji vyjíždějí ke zraněným dětem i k dopravním nehodám.

„Sanitka za prázdniny jela pro 401 dětí s úrazy. To je nejméně za poslední čtyři roky,“ upozornila mluvčí záchranky Jiřina Ernestová s tím, že 105 dětských úrazů z celkového počtu bylo vážných.

Nejčastější příčinou úrazů dětí v Praze jsou sportovní aktivity, pády z výšky, dopravní nehody a popáleniny či opaření. Žádné dítě v hlavním městě následkům úrazu nepodlehlo.

Celkový počet výjezdů v porovnání s loňským rokem stoupl o necelou tisícovku. „Vyjížděli jsme k více banálním případům, ubylo těžkých úrazů, což je pozitivní,“ řekl ředitel pražské záchranky Zdeněk Schwarz.

Oproti předchozímu roku přibylo dalších sedm školáků, kteří se na konci školního roku přiotrávili alkoholem. Celkem jich záchranka ošetřila dvaadvacet.

Bouraček přibylo

Záchranáři o prázdninách také vyjíždějí k více dopravním nehodám než po zbytek roku. „U dopravních nehod ošetřily naše posádky 450 lidí, to je navýšení o 31 pacientů více než loni,“ informovala Ernestová.

Každoročně stoupají i počty zraněných motorkářů a cyklistů. Zdeněk Schwarz odhaduje, že tento trend bude pokračovat.

Pražská záchranná služba letos o prázdninách ošetřila přes 16 500 lidí, což je zhruba o 800 osob více než vloni.

autor: Jan Hejl | 9. 9. 2014 15:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama