Děti zapíjely prázdniny alkoholem, mnohým nebylo 15 let

ČTK ČTK
29. 6. 2013 1:29
Po otravě alkoholem v pátek upadl do bezvědomí patnáctiletý chlapec
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Praha - Pražská policie objevila v pátek v pražských ulicích více jak dvě desítky mladistvých pod vlivem alkoholu, nejmladší byla třináctiletá dívka. Někteří byli mladší patnácti let, sdělila policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Policisté v kontrolách v souvislosti s koncem školního roku pokračovali až do nočních hodin. Po otravě alkoholem v pátek upadl do bezvědomí patnáctiletý chlapec v Praze 2, byl převezen na jednotku intenzivní péče. Informoval o tom web pražských záchranářů.

K chlapci intoxikovanému alkoholem vyjížděli záchranáři odpoledne do ulice Pod Slovany. "Po stabilizaci životních funkcí byl mladík předán do péče zdravotníků dětské jednotky intenzivní péče v Thomayerově nemocnici," uvedli zdravotníci.

Záchranáři varují, že konzumace alkoholu je pro mladý organismus velmi nebezpečná. "V důsledku otravy alkoholem, vdechnutí zvratků nebo zástavy dechu může dojít i k úmrtí. Velkým rizikem je vážný úraz hlavy při následném pádu v opilosti," uvedli na webu.

Policisté do 18:00 převezli na místní oddělení třináct chlapců a devět dívek mladších osmnácti let pod vlivem alkoholu. "V 16:15 jsme přijali oznámení, že v Modřanech došlo k napadení důchodce podnapilou osobou," uvedla mluvčí. Starší muž po napadení dvacetiletým mužem skončil v nemocnici s poraněným obličejem. Policisté přitom zkontrolovali vedle stojící hlučnou skupinu tří šestnáctiletých mladíků, kteří nadýchali všichni přes jednu promile.

Podle mluvčí při kontrolách nejvíce nadýchal šestnáctiletý chlapec, který seděl s kamarády ve Stromovce. "U něj policisté naměřili 1,48 promile alkoholu v dechu. Nejmladší dívce pod vlivem alkoholu bylo pouhých třináct let," uvedla Kropáčová. Dodala, že děti si na policejní služebně vyzvedli jejich rodiče.

Policie hlídala prázdninovou divočinu na silnicích

Podle Kropáčové kvůli konci školního roku dohlížela od rána na přechody pro chodce v blízkosti bezmála čtyřiceti škol více než stovka policistů. Další stovka policistů celý den dohlížela také na silniční provoz, řešili přibližně osmdesát dopravních nehod.

"Od 13:00 nám začaly rapidně stoupat dopravní nehody, a to nejenom lehké dopravní nehody, ale i těžšího charakteru," sdělila Kropáčová. Například v Uhříněvsi se srazily dvě dodávky a autobus městské hromadné dopravy. Po střetu byla jedna z dodávek odmrštěna mimo komunikaci, v autobusu, v němž cestovalo 45 lidí, byli dva pasažéři zraněni a skončili v nemocnici.

Další nehoda se stala odpoledne na Lhotecké ulici. Sedmdesátiletou babičku s osmiletým vnukem srazil na přechodu pro chodce řidič Škody Octavie. "Babičce s chlapcem dali přednost řidiči z jednoho i druhého jízdního pruhu, další řidič přijíždějící vyhrazeným pruhem určeným pouze pro autobusy však nezastavil," uvedla mluvčí. Žena i chlapec byli převezeni do nemocnice.

Doprava na většině komunikací vedoucích z města dnes byla plynulá a k dopravnímu kolapsu nedošlo, dodala Kropáčová.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy