reklama
 
 

Státní zástupce obžaloval bývalého ředitele ŘSD kvůli nevýhodnému pronájmu

23. 11. 2015 17:33
Obvodní státní zastupitelství obžalovalo bývalého ředitele Ředitelství silnic a dálnic. Podle obžaloby způsobil Brunclík státu škodu 245 milionů korun uzavřením nevýhodného pronájmu sídla ŘSD v Praze Kačerově. V lednu vrátil soud obžalobu k došetření, nyní opět obnovil trestní stíhání.

Praha - Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 4 obžalovalo bývalého ředitele Ředitelství silnic a dálnic Alfréda Brunclíka, viní ho z uzavření nevýhodné nájemní smlouvy na sídlo společnosti v Praze Kačerově.

Podle obžaloby tím způsobil státu škodu 245 milionů korun. Informovala o tom Česká televize.

Státní zástupce podával obžalobu v případu už dvakrát, naposledy v prosinci 2014, soud ji ale letos v lednu vrátil k došetření. Původně byl ve věci obžalován i někdejší šéf ŘSD Petr Laušman. Jeho stíhání soud ale zastavil kvůli promlčení.

"Dne 9. listopadu 2015 byla opětovně podána obžaloba. Nyní je podána pouze na obviněného Alfréda Brunclíka," řekl mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 4 Michal Dvořák.

Policie obvinila Brunclíka kvůli nevýhodnému pronájmu sídla firmy v srpnu 2013. ŘSD má smlouvu na pronájem budovy na pražském Kačerově prodlouženou do roku 2022. ŘSD ji uzavřelo se společností Office House Kačerov, která sídlí v panelovém domě v kanadském Torontu.

autor: ČTK | 23. 11. 2015 17:33

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama