reklama
 
 

Exšéfové ŘSD obžalováni kvůli nevýhodnému pronájmu

14. 2. 2014 7:10
Petr Laušman a Alfred Brunclík způsobili státu milionové škody, píše MF Dnes

Praha - Dva bývalí šéfové Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Petr Laušman a Alfred Brunclík byli obžalováni kvůli údajně nevýhodnému pronájmu budovy pro firmu. Píše to Mladá fronta Dnes (MfD).

Laušman podle obžaloby způsobil státu škodu ve výši 114 milionů korun a Brunclík 245 milionů. Brunclík je podle MF Dnes obžalován i z nevýhodné koupě pozemku v Běchovicích, kterou prý státu vznikla škoda 175 milionů korun.

Mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 4 Libuše Jungová řekla, že obžaloba byla podána pro porušování povinnosti při správě cizího majetku. Laušman podle obžaloby uzavřel nevýhodný pronájem kancelářské budovy na pražském Kačerově.

ŘSD na nájmu zaplatí za deset let dvojnásobek částky, za jakou byla budova postavena, píše deník. Brunclík pak smlouvu prodloužil, takže ji lze vypovědět až v roce 2022.

Koncem loňského října zrušilo Nejvyšší státní zastupitelství stíhání Brunclíka v jiné kauze, zakázce na pronájem dálničních odpočívadel. Zrušeno bylo také obvinění bývalého výkonného ředitele ŘSD Michala Haly a dalších tří lidí.

Stíhání bylo podle zastupitelství zahájeno předčasně, takže policie musí doplnit důkazy.

Na konci roku 2011 byl Hala s Laušmanem a dalšími dvěma lidmi obviněn z přijímání úplatku a porušování povinnosti při správě cizího majetku. Policie podezírá také někdejšího právníka ŘSD Roberta Wolfa a podnikatele Jiřího Neužila, že státu nevýhodnými pronájmy způsobili škodu skoro 300 milionů korun.

autor: ČTK | 14. 2. 2014 7:10

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama