Policie navrhla obžalobu kvůli pronájmu billboardů u dálnic

ČTK ČTK
Aktualizováno 18. 10. 2014 17:09
Nevýhodným pronájmem billboardů měl stát přijít o necelých 300 milionů korun. Návrhem na obžalobu dvojice bývalých manažerů ŘSD dostalo Vrchní státní zastupitelství v Praze.
Foto: Irena Hošková\Economia

Praha - Protikorupční policie navrhla obžalovat dva bývalé čelní představitele Ředitelství silnic a dálnic kvůli údajně nevýhodným pronájmům reklamních ploch u dálnic a rychlostních silnic.

Podle informací serveru Novinky.cz obviněnými jsou někdejší šéf ŘSD Alfred Brunclík a bývalý ředitel personálně-správního úseku ŘSD Tomáš Jílek.

Podle policistů podepsáním smluv o pronájmu s jednou firmou způsobili škodu téměř 300 milionů korun. Za porušení povinnosti při správě cizího majetku jim v případě odsouzení hrozí až osm let vězení. Na policejním webu to dnes uvedl mluvčí Jaroslav Ibehej.

Podle zjištění policistů první obviněný od února do května 2010 postupně uzavřel s obchodní společností pět smluv, podle nichž bylo po dobu jejich účinnosti nájemné za reklamní plochy výrazně levnější než by mělo být. Výše sjednaného nájemného byla údajně nižší o zhruba 162,5 milionu korun.

Druhý muž podle policistů na základě pověření prvního obviněného téhož roku v květnu uzavřel se stejnou firmou dalších devět smluv na pronájem reklamních ploch. "Tyto plochy měly být rovněž pronajaty za výrazně nižší cenu. Podle závěrů kriminalistů měla být výše nájemného nižší o přibližně 101,5 milionu korun," uvedl Ibehej.

Ředitelství silnic v případu figuruje jako poškozený, řekl ČTK mluvčí státní organizace Jan Rýdl. Právníci společnosti už podle něj měli možnost se seznámit se spisem. V průběhu vyšetřování ale společnost žádné komentáře poskytovat nebude, dodal. Oba obvinění jsou stíháni na svobodě. Návrh na obžalobu policisté zaslali Vrchnímu státnímu zastupitelství v Praze.

 

Právě se děje

Další zprávy