Policie obvinila exšéfa Ředitelství silnic a dálnic

ČTK ČTK
15. 8. 2013 6:12
Alfréd Brunclík podle policie podepsal nevýhodnou smlouvu na nájem.
Odvolaný šéf ŘSD Alfred Brunclík.
Odvolaný šéf ŘSD Alfred Brunclík. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Policie obvinila bývalého generálního ředitele Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Alfréda Brunclíka kvůli nevýhodné smlouvě na nájem za sídlo společnosti na pražském Kačerově.

Jde o prodloužení kontraktu, který podepsal po příchodu do funkce v roce 2007, včetně zafixování ceny. Brunclík smlouvu prodloužil až do roku 2022. Napsaly to Hospodářské noviny (HN).

"Zahájili jsme úkony trestního řízení proti jedné osobě," řekl listu mluvčí protikorupční Jaroslav Ibehej. Brunclík deníku nepřímo potvrdil, že se detektivové zajímají právě o něj. "Obhájce mi doporučil, abych se alespoň prozatím k věci nevyjadřoval," sdělil HN Brunclík.

ŘSD za budovu platí o 28 milionů korun víc než před stěhováním v roce 2004. Podle vládní analýzy je to třikrát víc, než kolik stojí kanceláře průměrné státní instituce. Deník upozornil, že ŘSD za budovu ročně platí 46 milionů korun firmě, o které neví, komu patří. Současný šéf ŘSD David Čermák listu řekl, že budova firmě vůbec nevyhovuje.

Brunclík podepsal pouze prodlužující dodatek. Stěhování měl na začátku na starosti vrchní ředitel Michal Hala, který je dnes spolu s Brunclíkem obviněný kvůli korupčním pronájmům dálničních odpočívadel, píší HN.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Zaorálek zrušil projekt portálu Czechiana jako megalomanský a nadbytečný. Stál by 449,5 milionu Kč. Požadavkům EU lze podle něj dostát za méně peněz

Další zprávy