Primátorský kandidát Bohuslav Svoboda vstoupil do ODS

Domácí Domácí
24. 9. 2010 14:00
Na přijetí se jednomyslně shodla rada sdružení pro Prahu 2
Čerstvý člen ODS na Praze 2
Čerstvý člen ODS na Praze 2 | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Gynekolog a kandidát na pražského primátora Bohuslav Svoboda se stal členem strany, za niž na nejvyšší post v Praze kandiduje.

Svobodu jednomyslně přijala rada sdružení pro Prahu 2.

"Pan Svoboda nedostal žádnou výjimku, musel projít touto procedurou jako každý jiný," uvedla předsedkyně ODS na Praze 2 Aleksandra Udženija a popsala, jak taková procedura u pražské vládnoucí strany vypadá. "Standardním průběhem přijímání člena je, že se uchazeč představí, stručně popíše svojí profesní kariéru a především uvede důvody, proč se uchází o členství v ODS."

Předsedkyně tvrdí, že ji a další členy ODS Doc. MUDr. Bohuslav Svoboda ve více než hodinové diskusi přesvědčil, že má velice jasnou představu o fungování jak magistrátu, tak především pražské ODS.

S volbou si dali na čas

Občanští demokraté si s výběrem svého kandidáta na post primátora dali na čas a jméno Bohuslava Svobody zveřejnili až 14. září, jako poslední ze všech velkých stran.

Vedení strany vybíralo ze sedmi adeptů, mezi kterými byl i bývalý hokejový brankář Petr Bříza nebo zpěvák Jan Kalousek. Volba nakonec padla na tehdy nezávislého kandidáta Bohusalva Svobodu.

"Stojí za to do toho jít. Podpora ODS i pro nezávislého kandidáta je tak veliká, že se na ni lze spolehnout. To, že se k tomu strana odhodlala ukazuje, že je to strana schopná reflektovat své chyby a je natolik silná, že se takového rozhodnutí nemusí bát a že je to strana, za kterou stojí bojovat a pracovat," zdůvodnil Svoboda, proč se nakonec rozhodl kandidovat.

Přímo na tiskové konferenci pak oznámil, že podá přihlášku do ODS.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Sedlákova střelecká série v KHL skončila

Gólová série Lukáše Sedláka v Kontinentální hokejové lize po třech zápasech skončila. Mezi střelce se v dnešním duelu v Nižněkamsku zapsal jiný český útočník Čeljabinsku Tomáš Hyka, ale jen mírnil porážku 4:6.

Sedlák skóroval v minulých třech zápasech a vylepšil svou bilanci v sezoně na 11 branek, dnes společně s Hykou asistovali ve 28. minutě u gólu Andrewa Calofa na 2:2 v přesilovce. Hyka se poosmé v ročníku zapsal mezi střelce v čase 59:50 při power play a snížením na 4:5 vykřesal jiskřičku naděje, kterou ale uhasil krátce po buly střelou do prázdné branky Denis Kazionov.

Čeljabinsk po třetí porážce ze čtyř zápasů zůstal na dně Východní konference a spolu s Dinamem Minsk i celé soutěže.

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

Demonstrace proti Babišovi bude v úterý na Václavském náměstí v Praze, pak přijdou akce v regionech

Spolek Milion chvilek uvedl, že kvůli velkému zájmu musel přesunout úterní demonstraci v Praze z Karlova na Václavské náměstí. Hlavním požadavkem zůstává demise premiéra Andreje Babiše (ANO). Po pražské demonstraci, která se symbolicky uskuteční na Den lidských práv a začne v 18:00, budou následovat 16. a 19. prosince další protesty mimo hlavní město.

Původně chtěli aktivisté oznámit další protesty až v lednu, poslední vývoj kolem auditní zprávy Evropské komise týkající se premiéra a obnovení jeho trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo je ale přiměl svolat je ještě do konce roku. "Jeho problémy poškozují celou republiku. Trestně stíhaný člověk s obrovským střetem zájmů nemá v čele vlády co dělat," tvrdí Milion chvilek.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Polský nejvyšší soud zpochybnil nezávislost soudcovské rady

Polský nejvyšší soud dnes rozhodl, že soudcovská rada, převážně zvolená parlamentem ovládaným vládní stranou Právo a spravedlnost (PiS), není dostatečně nezávislá na politické moci. Zpochybnil tak podle agentury AFP spornou soudní reformu, prosazovanou vládou PiS. Rozhodnutí nejvyššího soudu může podle expertů posloužit k napadení verdiktů stovek soudců, jejichž jmenování soudcovská rada schválila, a vyvolat chaos v soudním systému, upozornila agentura Reuters.

"Národní soudcovská rada neskýtá dostatečné záruky nezávislosti na orgánech zákonodárné a výkonné moci," uvedl soudce nejvyššího soudu Bohdan Bieniek s tím, že žádost soudcovské rady o odročení dnešního jednání nejvyššího soudu dorazila devět minut po podepsání verdiktu, a tak "nelze odročit něco, co už skončilo".

Předseda soudcovské rady Leszek Mazur nicméně rozhodnutí odmítl a ujistil, že "nebude mít žádný vliv na fungování rady, ani disciplinárního kolegia nejvyššího soudu".

Zdroj: ČTK
Další zprávy