Pražští strážníci letos vybrali na pokutách 35 milionů

ČTK ČTK
10. 9. 2014 13:16
Jejich počet oproti loňskému roku vzrostl. Policisté v Praze dále zadrželi 300 celostátně hledaných osob.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Michaela Hasíková\Economia

Praha - Pražská městská policie odhalila letos 599 718 přestupků, což je o 48 577 případů více než loni. Strážníci udělili zhruba 105 tisíc blokových pokut za celkových 34,7 milionu korun. Novinářům to řekl ředitel strážníků Eduard Šuster.

Strážníci letos zkontrolovali téměř 391 609 lidí. To je zhruba o 50 tisíc více než loni. V rámci hlídkové činnosti zadržela městská policie 300 celostátně hledaných osob. Strážníci rovněž nařídili 18 396 odtahů aut, nejčastěji řešili parkování na přechodu nebo v křižovatce.

Mezi nejčastější patří přestupky při znečišťování veřejného prostranství. Více než dvojnásobně, na 400, se zvýšil počet přistižených pejskařů, kteří po zvířeti neuklidili.

Strážníci rovněž řešili 627 neoprávněně založených skládek a více než osm tisíc nelegálních záborů veřejného prostranství. Ve 195 případech museli řešit vstup lidí se psy na dětská hřiště.

"V jednotlivých kategoriích došlo ke zlepšení, a to s nižším počtem zaměstnanců. Městská policie má za sebou všechnu reorganizaci a nyní děláme kroky, které mají zajistit plný stav. Jde o to, aby se městská policie dostala do situace, kdy si může své zaměstnance vybírat," řekl Šuster.

Loni městská policie v rámci provozních výdajů uspořila téměř 60 milionů korun. Díky úsporám bylo možné převést část peněz do letošního rozpočtu nebo do fondu zaměstnavatele.

"Od roku 2009 docházelo k poklesu průměrného platu, až do loňského roku, kdy došlo k nárůstu, a v letošním roce v tom pokračujeme. Nyní máme vhodným uchazečům co nabídnout," řekl Šuster.

 

Právě se děje

Další zprávy