Pražští strážníci letos vybrali na pokutách 35 milionů

ČTK ČTK
10. 9. 2014 13:16
Jejich počet oproti loňskému roku vzrostl. Policisté v Praze dále zadrželi 300 celostátně hledaných osob.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Michaela Hasíková\Economia

Praha - Pražská městská policie odhalila letos 599 718 přestupků, což je o 48 577 případů více než loni. Strážníci udělili zhruba 105 tisíc blokových pokut za celkových 34,7 milionu korun. Novinářům to řekl ředitel strážníků Eduard Šuster.

Strážníci letos zkontrolovali téměř 391 609 lidí. To je zhruba o 50 tisíc více než loni. V rámci hlídkové činnosti zadržela městská policie 300 celostátně hledaných osob. Strážníci rovněž nařídili 18 396 odtahů aut, nejčastěji řešili parkování na přechodu nebo v křižovatce.

Mezi nejčastější patří přestupky při znečišťování veřejného prostranství. Více než dvojnásobně, na 400, se zvýšil počet přistižených pejskařů, kteří po zvířeti neuklidili.

Strážníci rovněž řešili 627 neoprávněně založených skládek a více než osm tisíc nelegálních záborů veřejného prostranství. Ve 195 případech museli řešit vstup lidí se psy na dětská hřiště.

"V jednotlivých kategoriích došlo ke zlepšení, a to s nižším počtem zaměstnanců. Městská policie má za sebou všechnu reorganizaci a nyní děláme kroky, které mají zajistit plný stav. Jde o to, aby se městská policie dostala do situace, kdy si může své zaměstnance vybírat," řekl Šuster.

Loni městská policie v rámci provozních výdajů uspořila téměř 60 milionů korun. Díky úsporám bylo možné převést část peněz do letošního rozpočtu nebo do fondu zaměstnavatele.

"Od roku 2009 docházelo k poklesu průměrného platu, až do loňského roku, kdy došlo k nárůstu, a v letošním roce v tom pokračujeme. Nyní máme vhodným uchazečům co nabídnout," řekl Šuster.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy