Pražský dopravní podnik vypovídá smlouvy. Chce šetřit

Domácí ČTK Domácí, ČTK
7. 3. 2012 20:16
Pověřená ředitelka se vrhla na šetření, úspory jdou do desítek milionů korun
Foto: dpp.cz

Praha - Dopravní podnik hlavního města Prahy začal vypovídat některým firmám smlouvy a u dalších smluv se snaží dosáhnout zkrácení jejich trvání.

V současné době podnik vypovídá smlouvy dvěma společnostem, a to DKNV a AAA servis. Ty zajišťovaly pro podnik mimo jiné servis elektrických spotřebičů, strojů a zařízení. Podle DPP se tím uspoří desítky milionů korun.

"Snažíme se také domluvit s firmami, s nimiž jsme dlouhodobě smluvně vázáni ke spolupráci a nemalým finančním plněním, tyto smluvní vztahy zkrátit, případně jinak upravit, aby pro DPP nebyly nevýhodné," uvedla pověřená ředitelka DPP Magdalena Češková s tím, že u mnohých smluv je potřeba domluvy obou stran, neboť smlouvy jsou jen těžko vypověditelné.

Mezi další úsporu patří zrušení objednávky upgradu softwaru, který je využíván v oblasti personalistiky, za téměř 10 miliónů korun. Díky zafixování cen nafty navíc provozovatel pražské MHD navíc ušetřil za leden a únor 2012 celkem 12,5 milionu korun.

V minulosti tiskla pro DPP papírové jízdenky společnost Neograph, s níž podnik v závěru loňského roku ukončil smlouvu. V současné době tiskne jízdní doklady Státní tiskárna cenin, čímž dopravce  dle svých slov uspoří cca 900 000 Kč měsíčně.


 

Právě se děje

před 7 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy