Pražská zoo už má 10 uprchlých ibisů. Nevěřil jsem, že se jich vrátí tolik, říká ředitel Bobek

ČTK ČTK
Aktualizováno 4. 3. 2016 18:42
Zpátky v pražské zoo už je 10 z 18 ibisů skalních, kteří uletěli z poničené voliéry. Devátý ibis skončil svou pouť na svobodě v pátek dopoledne v 11. patře na Žižkově a desátý byl chycen odpoledne v areálu zoo. Stovky lidí volají své tipy na to, kde se ibisové nacházejí. Ptáci s typickým dlouhým zahnutým zobákem byli odchyceni v různých částech Prahy i ve Středočeském kraji. Stávající počasí by nemělo ptákům dělat problémy, chladno i mráz snášejí dobře. Nebezpečné by se pro ně mohly stát dráty elektrického vedení nebo rušná doprava ve městě.
Ibis skalní
Ibis skalní | Foto: ZOO Praha

Praha - Už polovina z 18 uprchlých ibisů skalních se vrátila do pražské zoologické zahrady. V pořadí devátý pták skončil svou pouť na svobodě v pátek dopoledne v 11. patře na Žižkověa desátý byl chycen odpoledne v areálu zoo, uvedl na twitteru a facebooku ředitel zoo Miroslav Bobek, uvedl na Twitteru ředitel zoo Miroslav Bobek. Ibisové uletěli z voliéry poškozené mokrým sněhem v úterý, od té doby je hledají pracovníci zahrady za pomoci veřejnosti.

Ptáci s typickým dlouhým zahnutým zobákem byli odchyceni v různých částech Prahy i ve Středočeském kraji - na Balabence, v Michli, Bohnicích, u Václavského náměstí, nedaleko Brandýsa nad Labem i v Kralupech nad Vltavou. Jednoho ibise polapil mladý pár s pomocí mikiny, dalšího chytil policista, pracovník pošty nebo náměstek pražské zoo, a to často vysoko nad zemí - na okenních parapetech či lešení.

Stovky lidí volají své tipy, kde by se mohli vzácní ibisové nacházet, na telefonní číslo 734 524 439. Další si vyměňují informace i fotografie na sociálních sítích.

Nalezence umístí zahrada do zázemí, aby se zotavili z nezvyklého zážitku. Stávající počasí by nemělo ptákům dělat problémy, chladno i mráz snášejí dobře. Zvládnou také bez obtíží hladovět pět až sedm dní, potravu by si ale měli dokázat za současných podmínek nalézt. Na městskou zástavbu, elektrické vedení ani rušnou dopravu v hlavním městě ale nejsou zvyklí a mohou se zranit.

 

Právě se děje

Další zprávy