Toto jsou nejlepší fotky divočiny. V prestižní soutěži uspěl i čtrnáctiletý fotograf z Česka

Toto jsou nejlepší fotky divočiny. V prestižní soutěži uspěl i čtrnáctiletý fotograf z Česka
Vítězný snímek dvou lišek po boji pořídil amatérský fotograf Don Gutoski v kanadském národním parku Wapusk.
Snímek nazvaný Z oblohy zaznamenává fenomén, který lze pozorovat na jaře v přírodním parku Bahía de Cadiz na andaluském pobřeží. Se změnou teploty se mění i slanost vody, na což mokřady reagují barevnou proměnou. Autorem snímku je Pere Soler (Španělsko).
Chodec-stín. Tuto městskou lišku zachytil Richard Peters (Velká Británie).
Sousto pro velrybu. Snímek australského fotografa Michaela AW zachycuje plejtváka a hejno sardinek.
Foto: Wildlife Photographer of the Year 2015
ČTK Štěpán Plaček Obrazová sekce, ČTK, Štěpán Plaček
15. 10. 2015 10:18
V soutěži Wildlife Photographer of the Year 2015 získal ocenění i český čtrnáctiletý fotograf Ondřej Pelánek se snímkem soupeřících ptáků jespáků bojovných. Ondřej Pelánek patří spolu se svým otcem Martinem mezi kmenové fotografy České společnosti ornitologické. Oceněný záběr pořídil na poloostrově Varanger v severním Norsku. Jsou na něm dva soupeřící samci jespáka bojovného. "Vítězný snímek jsem zachytil téměř o půlnoci, když už cestou a polárním dnem znavený táta spal," přiblížil okolnosti pořízení záběru Pelánek. Soutěž každoročně pořádá londýnské Přírodopisné muzeum.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Koudelka a Anežka Indráčková jsou mistry republiky ve skoku na lyžích

Favorizovaný Roman Koudelka a patnáctiletá Anežka Indráčková se stali mistry republiky ve skoku na lyžích. Koudelka na středním můstku v Harrachově vyhrál před Filipem Sakalou a Anežka Indráčková před svou starší sestrou Karolínou.

Koudelka byl po prvním kole o půl bodu druhý za Sakalou, který výkonem 92,5 metru předvedl nejdelší pokus dne. Ve druhém kole ale Koudelka skočil o dva metry dál než syn mistra světa v letech na lyžích a zvítězil o osm bodů. Třetí byl další olympionik Viktor Polášek.

Anežka Indráčková porazila po skocích 85 a 78,5 metru sestru Karolínu, která je v olympijské nominaci do Pekingu, o 5,5 bodu.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

NATO chce Rusku předložit písemné návrhy týkající se bezpečnosti, řekl Jens Stoltenberg

Severoatlantická aliance chce v brzké době předložit Rusku písemné návrhy ke sporům v otázkách zbrojení a transparentnosti. V rozhovoru s magazínem Der Spiegel to dnes prohlásil generální tajemník NATO Jens Stoltenberg, který se odpoledne sešel s německým kancléřem Olafem Scholzem. Tématem jejich jednání bylo Rusko a pokračující krize na východní Ukrajině.

"Chceme připravit písemné návrhy. Rusům jsme řekli, že jim tyto písemné návrhy předložíme," řekl Stoltenberg v rozhovoru, který magazínu Der Spiegel poskytl odpoledne. "Tyto návrhy jasně ukážou, že jsme připraveni sednout si ke stolu a o všem jednat. O kontrole zbrojení, o opatřeních k větší transparentnosti ve vojenských otázkách, budeme mluvit i o raketách. Nejsme ale připraveni vzdát se vlastních principů," dodal.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Ministři zahraničí Spojených států a Ruska se při telefonátu dohodli, že se v pátek 21. ledna sejdou v Ženevě, informuje ruský list Kommersant

Zdroj: ČTK
Další zprávy