Toto jsou nejlepší fotky divočiny. V prestižní soutěži uspěl i čtrnáctiletý fotograf z Česka

Toto jsou nejlepší fotky divočiny. V prestižní soutěži uspěl i čtrnáctiletý fotograf z Česka
Vítězný snímek dvou lišek po boji pořídil amatérský fotograf Don Gutoski v kanadském národním parku Wapusk.
Snímek nazvaný Z oblohy zaznamenává fenomén, který lze pozorovat na jaře v přírodním parku Bahía de Cadiz na andaluském pobřeží. Se změnou teploty se mění i slanost vody, na což mokřady reagují barevnou proměnou. Autorem snímku je Pere Soler (Španělsko).
Chodec-stín. Tuto městskou lišku zachytil Richard Peters (Velká Británie).
Sousto pro velrybu. Snímek australského fotografa Michaela AW zachycuje plejtváka a hejno sardinek.
Foto: Wildlife Photographer of the Year 2015
ČTK Štěpán Plaček Obrazová sekce, ČTK, Štěpán Plaček
15. 10. 2015 10:18
V soutěži Wildlife Photographer of the Year 2015 získal ocenění i český čtrnáctiletý fotograf Ondřej Pelánek se snímkem soupeřících ptáků jespáků bojovných. Ondřej Pelánek patří spolu se svým otcem Martinem mezi kmenové fotografy České společnosti ornitologické. Oceněný záběr pořídil na poloostrově Varanger v severním Norsku. Jsou na něm dva soupeřící samci jespáka bojovného. "Vítězný snímek jsem zachytil téměř o půlnoci, když už cestou a polárním dnem znavený táta spal," přiblížil okolnosti pořízení záběru Pelánek. Soutěž každoročně pořádá londýnské Přírodopisné muzeum.
 

Právě se děje

před 19 minutami

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nedostal z Hradu pozvánku na 28. října

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zatím nedostal pozvánku na slavnostní udílení státních vyznamenání na Pražském hradě 28. října. Pozvání nedostal ani loni. Nejvyšší žalobce se zhruba před dvěma lety odmítl dostavit na schůzku s prezidentem Milošem Zemanem v době, kdy státní zastupitelství dohlíželo na vyšetřování kauzy v Lesní správě Lány.

"Od té doby, kdy pan nejvyšší státní zástupce odmítl schůzku s panem prezidentem za situace, kdy bylo Nejvyšší státní zastupitelství činné v kauze Lesní správy Lány, pan nejvyšší státní zástupce žádné pozvání na Hrad nedostal a s žádným už ani nepočítá," řekl tehdy mluvčí nejvyššího žalobce Petr Malý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy