Policie zadržela drogového bosse, skončil ve vazbě

ČTK ČTK
16. 6. 2015 16:09
Muž prodával drogy od roku 2011 a od té doby stihl prodat zhruba čtyři kilogramy drog v přepočtu za čtyři miliony korun.
Drogy nalezené u drogového dealera
Drogy nalezené u drogového dealera | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Pražská policie zadržela drogového dealera, u kterého bylo při domovní prohlídce nalezeno 1,5 kilogramu heroinu a 100 gramů pervitinu.

Policie u podezřelého zajistila také šperky, statisíce na bankovních účtech a dva luxusní vozy, které údajně používal k distribuci drog. Obviněnému hrozí až 12 let vězení, informovala policejní mluvčí Iveta Martínková.

Osmačtyřicetiletý muž podle policie prodával drogy od roku 2011. Údajně stihl prodat zhruba čtyři kilogramy drog v přepočtu za čtyři miliony korun.

"V trestním rejstříku už má deset záznamů, kde se střídá převážně majetková a drogová kriminalita," uvedla Martínková. Muž skončil ve vazbě.

Policisté na údajného drogového bosse přišli v souvislosti s případem čtyř jiných dealerů, kteří již skončili před soudem. Při jejich vyšetřování se zjistilo, že šlo o "malé ryby", které ovládá hlavní organizátor.

"Když i proti tomuto dealerovi detektivové nashromáždili dostatek důkazů, požádali justiční orgány o souhlas s jeho zadržením a také k domovním prohlídkám všech nemovitostí a vozidel," doplnila Martínková.

 

Právě se děje

před 59 minutami

V soutěži o miliardovou armádní zakázku na BVP zůstaly tři firmy

Předběžnou nabídku na dodání 210 bojových vozidel pěchoty za zhruba 50 miliard korun ministerstvu obrany doručily tři z oslovených firem. Německé konsorcium PSM s obrněncem Puma se rozhodlo soutěž opustit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy