Bílý prášek v mariánskolázeňském Kauflandu není droga

Markéta Šrajbrová Markéta Šrajbrová
6. 5. 2015 17:00
Odborníci vyloučili, že by bílý prášek, který našli v Kauflandu v Mariánských Lázních, byla omamná látka.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jan Rasch/Economia

Praha - Bílá krystalická látka, kterou našli v provozovně Mariánských Lázních, není podle analýz omamná ani psychotropní látka.

Mluvčí Národní protidrogové centrály Barbora Kudláčková potvrdila, že se s největší pravděpodobností jedná o neškodnou látku a případ patrně odloží.

Bílý prášek se našel včera v Kauflandu V Mariánských Lázních, což deníku Aktuálně.cz potvrdil mluvčí řetězce Michael Šperl.

"K nalezení balíčku s bílou krystalickou látkou došlo v naší prodejně v Mariánských Lázních," uvedl ve středu Šperl. Podrobnosti s ohledem na probíhající vyšetřování sdělit nechtěl.

Mluvčí Národní protidrogové centrály Barbora Kudláčková odmítla potvrdit nebo vyvrátit, že by nalezenou látkou byl kokain. "Mohu jen říci, že jsme převzali k vyšetřování nález bílé krystalické látky v obchodě," uvedla.

Objev rekordní stokilové zásilky kokainu české policisty a celníky zaměstnal už na začátku dubna. Droga se ukrývala v krabicích s banány v Lidlu na pražské Zbraslavi a údajně měla pocházet z Kolumbie.

Mezi banány našli v pondělí více než sto kilogramů kokainu také němečtí policisté. Zásilka doputovala do poboček řetězce Aldi v Berlíně a Braniborsku.

Česká policie podle Kudláčkové zatím neví, zda spolu dva české a jeden německý nález nějak souvisí.

 

Právě se děje

Další zprávy