Opilý řidič naboural na Smíchově deset zaparkovaných aut. Způsobil tím škodu přes 300 tisíc

ČTK ČTK
27. 6. 2016 14:37
V pondělí ráno v Praze na Smíchově opilý řidič vozu značky Opel naboural deset zaparkovaných aut. Od nehody utekl a policie ho vypátrala až po několika minutách v nedaleké ulici, jak sedí na lavičce. Způsobená škoda byla předběžně odhadnuta na více něž 300 tisíc korun. Policie prosí případné svědky nehody, aby se ozvali na linku 158.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock

Praha - Na pražském Smíchově v ulici Jindřicha Plachty naboural v pondělí ráno opilý řidič deset zaparkovaných aut a z místa nehody utekl, policie ho následně zadržela o několik ulic dál. Čtyřicetiletý muž je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Způsobená škoda byla předběžně odhadnuta na více něž 300 tisíc korun. Na policejním webu o tom informoval mluvčí policie Jan Daněk.

K nehodě vyjížděla policie krátce po 6:00. Podle oznámení tam řidič osobního auta značky Opel naboural do několika zaparkovaných vozidel, nechal svůj vůz stát uprostřed ulice a utekl pryč. Policisté ho po několika minutách vypátrali ve Vítězné ulici, jak sedí na lavičce. "Dechová zkouška ukázala téměř dvě promile alkoholu v dechu," uvedl Daněk.

Muž podle něj skončil na lékařském vyšetření spojeném s odběrem krve a také mu byl zadržen řidičský průkaz. "Celý případ si do své kompetence převzali dopravní policisté spolu s kriminalisty, kteří budou zjišťovat veškeré okolnosti celé dopravní nehody," dodal. Policie prosí případné svědky nehody, aby se ozvali na linku 158.

Letos v dubnu se podobný případ stal na Vinohradech, kde dnes už bývalý policejní pedagog a důstojník Karel Kadlec postupně narážel do vozů, které stály podél silnice. Naboural jich 29. Kadlecovi bylo zjištěno 1,31 promile alkoholu, před jízdou zřejmě kombinoval alkohol s léky. Škoda na havarovaných vozech byla vyčíslena na více než dva miliony korun. Kadlec později uvedl, že si uvědomuje následky svého jednání a chce zaplatit způsobené škody. Hrozí mu až tři roky vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Ptačí chřipka se v druhém chovu firmy Moras na Pardubicku nepotvrdila

Nákaza ptačí chřipkou ve druhém chovu firmy Moras v Moravanech na Pardubicku se nepotvrdila, 120 000 kusů brojlerů se nemusí utratit, oznámil ředitel krajské veterinární správy Josef Boháč. Podnik Moras má chovy ještě ve tři kilometry vzdálených Slepoticích, kde se u krůt v pondělí nákaza ptačí chřipkou potvrdila.

Ve vedlejších halách ve Slepoticích jsou brojleři, virem nakažení nejsou. Protože jsou ale v ohnisku nákazy, veterináři přikázali jejich usmrcení. Je tam zhruba 140 000 kusů drůbeže, odhadem 400 tun. Vybíjení drůbeže tam začalo v pondělí večer a potrvá zřejmě do pátku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy