Stydím se, škodu uhradím, říká policista, který naboural 51 aut. Řidičák nemá

Martin Ťopek Martin Ťopek
Aktualizováno 15. 4. 2016 10:16
Policista a bývalý vysokoškolský učitel na Policejní akademii Karel Kadlec se poprvé vyjádřil ke své opilecké jízdě po pražských Vinohradech. Dokázal při ní poničit padesát jedna aut, následně odmítl dechovou zkoušku. Dvoumilionovou škodu, kterou způsobil, chce uhradit a policii se omlouvá.
Kadlec říká, že dvoumilionovou škodu uhradí.
Kadlec říká, že dvoumilionovou škodu uhradí. | Foto: Profimedia.cz

Praha - Neudělal jsem to úmyslně, mrzí mě to. Policista Karel Kadlec poprvé promluvil o opilecké jízdě na pražských Vinohradech, při níž svým jeepem poškodil 51 aut.

Poškozeným vzkázal, že činu lituje. "Dovolil bych si proto zatím jen krátce prohlásit, že nic z toho, co se stalo, jsem neudělal úmyslně. Naopak toho velmi lituji a jako člověk se hluboce stydím," napsal Kadlec Aktuálně.cz v SMS.

Kromě toho, že jeho terénní vůz Jeep Grand Cherokee neměl zaplacené povinné ručení, Kadlec přiznal další prohřešek. "Řidičský průkaz samozřejmě nemám," dodal bývalý učitel na Policejní akademii.

Jelikož škodu způsobil v opilosti, bez povinného ručení a platného řidičského průkazu, je jasné, že s pomocí pojišťovny počítat nemůže a veškerá škoda, zatím odhadovaná na dva miliony, půjde na jeho účet. Kadlec si je toho očividně vědom. 

"Rád bych se omluvil všem poškozeným i celému policejnímu sboru a udělám vše pro to, abych vzniklou škodu uhradil," dodal.

Tu po něm bude chtít Česká kancelář pojistitelů, která následky jeho jízdy uhradí z garančního fondu. Do něj vloni přispěly pojišťovny částkou 250 milionů korun, ty samozřejmě naúčtovaly v pojistném svým klientům. 

"Pokud se nám nepodaří škodu na panu Kadlecovi vymoci, pak ji uhradí řidiči s řádně zaplaceným pojištěním," řekl mluvčí ČKP Aleš Povr s tím, že úspěšnost vymáhání je v podobných případech kolem třiceti procent.

Čeká ho nejspíš vyhazov

I přes svou snahu škodu uhradit to však bude mít Kadlec těžké. Už rok je postaven mimo službu a teď ho s největší pravděpodobností čeká vyhazov od policie, a to dokonce bez nároku na výsluhy. 

"Pokud nám Generální inspekce bezpečnostních sborů potvrdí aktuální podezření o dalším excesu pana Kadlece, okamžitě tohoto člověka propustím z policejního sboru. Takovéto chování nemá ve společnosti místo," uvedl už dříve ministr vnitra Milan Chovanec.

O své nehodě se Kadlec dál bavit nechtěl. "Bez přítomnosti advokáta se k věci dál nemohu vyjadřovat," dodal.

Advokátní kancelář Karla Brücklera se k případu odmítla jakkoliv vyjádřit. "Pan doktor nebude podávat žádné informace o našich klientech," uvedl koncipient advokátní kanceláře Petr Šupal.

Muž, který nadýchal přes jedno promile alkoholu, naboural na pražských Vinohradech 51 aut a způsobil tím škody odhadem za dva miliony korun. | Video: youtube
 

Právě se děje

Další zprávy