Expolicista Kadlec dostal osmiměsíční podmínku za nehodu v opilosti

ČTK ČTK
30. 5. 2016 15:04
Bývalý policista Karel Kadlec dostal osmiměsíční podmínku za nehodu, kterou zavinil pod vlivem alkoholu. Případ se týká nehody z loňského března, kdy Kadlec podle obžaloby neubrzdil svůj džíp a narazil do auta, které před ním zastavilo kvůli chodcům na přechodu. Rozsudek není pravomocný.
Karel Kadlec u soudu.
Karel Kadlec u soudu. | Foto: ČTK

Praha - Za zavinění nehody pod vlivem alkoholu soud potrestal bývalého policistu a vysokoškolského pedagoga Karla Kadlece osmiměsíční podmínkou. Zakázal mu také na dva a půl roku řídit. Rozsudek v pondělí vynesl Obvodní soud pro Prahu 2, který loni Kadlece nepotrestal. Odvolací soud však vyhověl stížnosti státního zástupce a případ mu vrátil k novému projednání. Rozsudek není pravomocný, lze se proti němu odvolat.

Případ se týká nehody z loňského března, kdy Kadlec podle obžaloby neubrzdil svůj džíp a narazil do auta, které před ním zastavilo kvůli chodcům na přechodu. Po nehodě také při couvání narazil do auta asistenční služby, která na místo přijela.

Kadlec má problémy se zákonem také kvůli incidentu z letošního dubna. Čelí obvinění za nabourání 29 aut na pražských Vinohradech. Podle dosavadních výsledků vyšetřování před jízdou kombinoval alkohol s dosud nezjištěnými léky. Hrozí mu až tři roky vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti. Po tomto incidentu jej ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) propustil ze služebního poměru.

 

Právě se děje

před 29 minutami

V centru Minsku se upálil člověk, motiv jeho činu zatím není znám

Na Náměstí nezávislosti v Minsku před budovou vlády se upálil člověk. Záběry zveřejnil zpravodajský portál tut.by. Zatím není znám motiv činu, muž podle prvních zpráv zemřel.

Zdroj: Zahraničí
před 41 minutami

Opoziční ODS, KDU-ČSL a TOP 09 budou usilovat o zřízení sněmovní vyšetřovací komise k havárii na Bečvě. Pokud neuspějí, založí expertní tým.

Zdroj: ČTK
Další zprávy