Noční vlci v sobotu navštíví Prahu, projedou se i po Václavském náměstí

ČTK ČTK
Aktualizováno 5. 5. 2016 12:39
V sobotu Prahou projede jízda ruského motocyklového klubu Noční vlci. Kolona dorazí do Prahy z Vídně, dvakrát projede Václavským náměstím, poté se zúčastní pietní akce na Olšanech a setkání s českými Nočními vlky. Celá akce bude trvat asi dvě hodiny a má být součástí oslav konce druhé světové války, organizuje ji spolek Red Eyed Ceüe. Policie se na průjezd motorkářů kritizovaných za nacionalismus náležitě připravuje. Bude dohlížet na dodržování maximální povolené rychlosti i zachovávání veřejného pořádku, uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.
Noční vlci v Praze na Vítkově
Noční vlci v Praze na Vítkově | Foto: Jakub Plíhal

Praha - V sobotu má Prahou projet dvouhodinová motorkářská jízda, kterou pro ruský motocyklový klub Noční vlci pořádá spolek Red Eyed Ceüe. Dvakrát projedou i Václavským náměstím. V plánu mají pietní akci na Olšanech, vyplývá z facebookových stránek Red Eyed Ceüe. Policie se na jejich příjezd připravuje. Organizovanou projížďku Prahou má spolek Red Eyed Ceüe od úřadů povolenu.

Noční vlci tvoří spolek blízký ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Průjezdem Evropou chtějí oslavit konec druhé světové války. Jejich členové jsou kritizováni za nacionalismus, jejich hlavní představitel Alexandr Zaldostanov byl po ruském zabrání ukrajinského Krymu zařazen na sankční listinu Evropské unie.

Podle tiskového oddělení pražského magistrátu bude projížďka Prahou pořádaná Red Eyed Ceüe trvat dvě hodiny, uskuteční se mezi 13:00 a 18:00. Trasa povede z Brněnské po magistrále na Václavské náměstí, odkud motorkáři odjedou na náměstí Míru. Poté zamíří na Olšanské hřbitovy. Zastavit se také chtějí u Vítkova.

Na akci je podle magistrátu zajištěna asistence policie. "Rychlost kolony motocyklů nepřesáhne nejvyšší povolenou rychlost v jednotlivých úsecích, pro jízdu kolony bude využíván pouze jeden jízdní pruh. Omezení provozu MHD nepřesáhne v jednotlivých místech dvě minuty," dodalo tiskové oddělení.

"Víme o tom, že v sobotu přijedou do Prahy, víme o tom, že se tu budou účastnit některých akcí. Samozřejmě na to budeme dohlížet, především z dopravního hlediska, ale samozřejmě i z úhlu pohledu veřejného pořádku," řekl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

S Nočními vlky se při jejich návštěvě Brna setkal jihomoravský hejtman Michal Hašek. Za společnou fotografii byl dalšími českými politiky kritizován. Do Prahy přijedou z Vídně.

Podle webu Red Eyed Ceüe je tento český spolek jediným oficiálně spolupracujícím klubem ruských Nočních vlků. Na svém facebookovém profilu uvádí, že kolona Nočních vlků do Česka z Vídně dorazí v 9 hodin. Po poledni by se ruští motorkáři měli spojit na benzinové stanici v Průhonicích s kolegy z Prahy. Na pietní akt na Olšany chtějí dorazit ve 14 hodin. Ještě předtím chtějí dvakrát projet Václavským náměstím. Večer pak plánují veřejné setkání s Nočními vlky v Praze 6.

 

Právě se děje

Další zprávy