Muž otrávil exmanželku, nastražil ji do vodky metanol

ČTK ČTK
23. 10. 2013 17:05
Věřil, že úřady budou mrtvou ženu považovat za další oběť metanolové aféry.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Isifa/Thinkstock

Praha - Městské státní zastupitelství v Praze obžalovalo z vraždy muže, který měll svou bývalou manželku ostrávit metanolem přimíchaným do vodky. Informoval o tom to zdroj obeznámený s případem.

Devětapadesátiletý mechanik využil podle obžaloby alkoholismu své někdejší družky. Věřil, že úřady budou mrtvou ženu považovat za další oběť metanolové aféry, která vypukla loni a vyžádala si téměř 50 životů.

Obžaloba uvádí, že vražda se stala letos v březnu v bytě na pražském Chodově. Muž byt sdílel se svou o rok mladší exmanželkou, s níž se v roce 2000 rozvedl.

Jejich soužití provázely stále intenzivnější hádky, a muž se proto rozhodl, že ženu usmrtí. Věděl, že bývalá manželka často pije z jeho lahví alkoholu, které měl uložené v lednici ve společné předsíni. Do lednice proto podle policistů nastražil dvě láhve vodky smíchané se smrtelně jedovatým metanolem.

Den poté otrávená vodka z lednice zmizela. Muž prý věděl, že ji žena sebrala a pije ji ve své ložnici, přesto ji nevaroval ani jí nijak nepomohl.

Zdravotní stav ženy si šel údajně ověřit až o tři dny později a našel ji klečet mrtvou mezi postelemi. Její smrt následně telefonicky oznámil záchranné službě.

Muži hrozí až 20 let

Kauzou se bude zabývat Městský soud v Praze, termín hlavního líčení zatím nestanovil. Za předem promyšlenou vraždu muži hrozí 12 až 20 let vězení.

Série otrav metanolem z ilegálně vyráběných lihovin začala loni v září na severu Moravy, vzápětí se rozšířila do dalších krajů.

Vláda na situaci reagovala nejprve přechodným zákazem prodeje tvrdého alkoholu ve stáncích, vzápětí ministerstvo zdravotnictví načas zakázalo prodej lihovin s obsahem alkoholu od 20 procent na celém území Česka.

Od vypuknutí aféry zemřelo v Česku na otravu metanolem 47 lidí. Dalších zhruba 80 mělo zdravotní problémy, řada z nich si ponese doživotní následky. Co do počtu mrtvých je takzvaná metanolová aféra druhou nejhorší katastrofou v dějinách samostatné České republiky, více životů si vyžádaly jen povodně v roce 1997.

 

Právě se děje

Další zprávy