Muž vykopl skleněnou výplň dveří metra, hledá ho policie

Domácí Domácí
26. 9. 2019 12:42
Pražští policisté hledají neznámého muže, který v polovině srpna při výstupu z metra ve stanici Pražského povstání vykopl skleněnou výplň dveří vozu. Způsobil přitom škodu za více než třicet tisíc korun, za trestný čin poškození cizí věci si může odsedět až rok vězení. Muže zachytilo několik bezpečnostních kamer. "Jestli ho někdo poznává, ať se ozve na linku 158," žádají policisté.
Policisté hledají muže, který v polovině srpna ve stanici metra Pražského povstání vykopl skleněnou výplň dveří vagonu. | Video: Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy
 

Právě se děje

před 44 minutami

Polský premiér Morawiecki doufá, že Spojené státy část vojáků z Německa pošlou do Polska

Polský premiér Mateusz Morawiecki dnes v rozhovoru pro rádio RMF24 řekl, že doufá, že Spojené státy část z vojáků, které údajně plánují stáhnout z Německa, přesunou do Polska. Varšava patří mezi nejbližší spojence Washingtonu v Evropě. List The Wall Street Journal v pátek napsal, že americký prezident Donald Trump nařídil, aby z Německa odešlo 9500 ze stávajících 34.500 vojáků.

"Opravdu doufám, že jako výsledek mnoha jednání, která jsme měli (s USA) část těchto vojáků skutečně přijde do Polska," řekl Morawiecki. "Rozhodnutí je nyní na Spojených státech," dodal.

Americká velvyslankyně v Polku Georgette Mosbacherová minulý měsíc na okraj sporu o jaderné zbraně mezi Spojenými státy a Německem na Twitteru poznamenala, že "pokud chce Německo zmenšit jaderný potenciál NATO a oslabit alianci, pak příslušné síly a prostředky možná přijme Polsko, které alianční povinnosti plní vzorně, uvědomuje si rizika a je na východním křídle NATO".

Zdroj: ČTK
Další zprávy