Metalový zpěvák zůstává ve vazbě. Nemá peníze na kauci

ČTK ČTK
2. 7. 2012 17:30
Zpěvák Lamb of God je ve vazbě od minulého týdne. Podle policie zavinil smrt fanouška
Zpěvák kapely Lamb of God Randy Blythe.
Zpěvák kapely Lamb of God Randy Blythe. | Foto: Matthias Bauer, Wikipedia

Praha - Zpěvák americké metalové skupiny Lamb of God (Beránek Boží) Randy Blythe zůstává v české vazbě. Hudebník má sice možnost zaplatit kauci ve výši čtyř milionů korun, peníze ale zatím soudu nedorazily.

Zpěváka zadržela policie minulý týden v Praze, kde měla skupina koncertovat, a soud ho poslal v sobotu do vazby.

Případ se týká úmrtí fanouška kapely před dvěma roky: Blythe tehdy údajně shodil při vystoupení z pódia mladíka, který později zemřel na následky zranění hlavy.

Policie jednačtyřicetiletého Blythea obvinila z ublížení na zdraví s následkem smrti. Soud na něj uvalil vazbu a stanovil, že se zpěvák může dostat na svobodu po zaplacení kauce ve výši čtyř milionů korun.

Podle médií je to Blythem přiznávaný roční příjem. Hudebník ale zatím zůstává ve vazbě, protože se čeká na bankovní převod. Ten by se měl uskutečnit co nejdřív.

"Během dneška peníze do pokladny soudu nedorazily. Jakmile se tak stane, musíme ještě počkat na vyjádření státního zastupitelství o přípustnosti propuštění," uvedl soudce Obvodního soudu pro Prahu 8 Petr Fassati.

Pokud bude žalobce s kaucí souhlasit, soud zpěváka neprodleně pustí z věznice. V opačném případě rozhodne o propuštění soud.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Sýrie ohlásila sestřelení izraelských raket nad svým územím

Syrská protivzdušná obrana sestřelila izraelské rakety nad syrským Homsem. Informovala o tom syrská televize i agentura SANA. Podle televize izraelská letadla vypálila rakety, když byla nad libanonským územím. Izrael tradičně tyto informace nekomentuje. Podle syrských médií si operace nevyžádala mrtvé ani raněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy