Metalový zpěvák zůstává ve vazbě. Nemá peníze na kauci

ČTK ČTK
2. 7. 2012 17:30
Zpěvák Lamb of God je ve vazbě od minulého týdne. Podle policie zavinil smrt fanouška
Zpěvák kapely Lamb of God Randy Blythe.
Zpěvák kapely Lamb of God Randy Blythe. | Foto: Matthias Bauer, Wikipedia

Praha - Zpěvák americké metalové skupiny Lamb of God (Beránek Boží) Randy Blythe zůstává v české vazbě. Hudebník má sice možnost zaplatit kauci ve výši čtyř milionů korun, peníze ale zatím soudu nedorazily.

Zpěváka zadržela policie minulý týden v Praze, kde měla skupina koncertovat, a soud ho poslal v sobotu do vazby.

Případ se týká úmrtí fanouška kapely před dvěma roky: Blythe tehdy údajně shodil při vystoupení z pódia mladíka, který později zemřel na následky zranění hlavy.

Policie jednačtyřicetiletého Blythea obvinila z ublížení na zdraví s následkem smrti. Soud na něj uvalil vazbu a stanovil, že se zpěvák může dostat na svobodu po zaplacení kauce ve výši čtyř milionů korun.

Podle médií je to Blythem přiznávaný roční příjem. Hudebník ale zatím zůstává ve vazbě, protože se čeká na bankovní převod. Ten by se měl uskutečnit co nejdřív.

"Během dneška peníze do pokladny soudu nedorazily. Jakmile se tak stane, musíme ještě počkat na vyjádření státního zastupitelství o přípustnosti propuštění," uvedl soudce Obvodního soudu pro Prahu 8 Petr Fassati.

Pokud bude žalobce s kaucí souhlasit, soud zpěváka neprodleně pustí z věznice. V opačném případě rozhodne o propuštění soud.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Lyžařka Smutná skončila v dálkovém běhu v Itálii pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.

Zdroj: ČTK
Další zprávy