Policie zatkla v Praze zpěváka americké skupiny

Domácí ČTK Domácí, ČTK
29. 6. 2012 12:17
Zpěvák Lamb of God před dvěma lety napadl fanouška, ten později zemřel
Zpěvák kapely Lamb of God Randy Blythe.
Zpěvák kapely Lamb of God Randy Blythe. | Foto: Matthias Bauer, Wikipedia

Praha - Policisté chtějí poslat do vazby obviněného zpěváka americké metalové skupiny Lamb of God Randyho Blythea.

Důvodem je incident, při němž zemřel fanoušek.

"Podali jsme podnět státnímu zástupci s návrhem na vzetí muže do vazby," řekla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Skupina měla vystoupit ve čtvrtek v klubu Rock Café, koncert však byl zrušen. Na českých webových stránkách kapely je s odkazem na pořádající agenturu Obscure promotion pouze uvedeno, že koncert byl zrušen, důvod ale uveden není.

Policisté zpěváka zadrželi na letišti ihned po příletu, obvinili jej z ublížení na zdraví s následkem smrti. Hrozí mu až desetileté vězení. Zda zpěvák o smrti muže nebo vyšetřování věděl, není jasné.

Důvodem stíhání je podle médií incident z května 2010, kdy se zpěvák v pražském klubu Abaton popral s jedním z fanoušků, který za ním vylezl na pódium. Muž, který později zemřel, nebyl podle deníku Mladá fronta Dnes opilý ani pod vlivem drog.

Podle jednoho z účastníků tehdejšího koncertu došlo k napadení fanouška poté, co vylezl mezi skladbami na pódium. "Byl vržen po zádech směrem do davu, letěl obloukem a dopadl pozadu přímo na hlavu," popsal svědek pro Aktuálně.cz.

Na pódium přitom muž údajně vylezl na vyzvání zpěváka, který do publika volal "Come on up", což doslovně znamená "Pojďte nahoru". Při koncertech tuto větu hudebníci používají pro vyvolání potlesku a řevu.

"Kamarád nebyl pod vlivem ani alkoholu ani drog a v nemocnici velmi dlouho čekal na ošetření. Zdravotníci nám nechtěli věřit, že vůbec nepil," uvedl svědek.

Muž byl několik měsíců v komatu. Měl silné krvácení do mozku, na jehož následky zemřel.

Skupina patři do metalové "první ligy"

Skupina podle svých oficiálních stránek měla v pátek vystoupit na koncertě v německém Lipsku, 1. července poté ve finských Helsinkách. O obvinění však na webu nic uvedeno není.

Lamb of God se svým syrovým a agresivním metalem jsou jednou z hlavních tváří takzvané nové vlny amerického metalu. Debutové album Burn The Priest vydali v roce 1999 a definitivně prorazili albem As The Palaces Burn, které zvítězilo v různých hudebních magazínech v kategorii album roku, čímž kapela vstoupila do pomyslné metalové první ligy.

Hudební odborníci kapelu v čele se zpěvákem Randym Blythem přirovnávají k legendární formaci Panthera, se kterou podle nich Lamb of God pojí zejména thrashmetalové kořeny a masivní energie jejich hudby.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Další zprávy