Inspekce obvinila dva pražské policisty, kradli benzin

ČTK ČTK
4. 4. 2013 11:16
Podle vyšetřovatelů odčerpávali pro svou potřebu pohonné hmoty ze služebních vozidel
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Praha - Policejní inspekce ve středu zadržela dva pražské policisty, které obvinila z krádeže.

Podle vyšetřovatelů odčerpávali pro svou potřebu pohonné hmoty ze služebních vozidel. O případu informovala mluvčí Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Radka Sandorová.

Detektivové podle ní zadrželi policisty z Pohotovostní motorizované jednotky Praha po spáchání trestného činu. "Nezákonného jednání se dopouštěli nejméně od počátku roku 2012," sdělila mluvčí.

Podle vyšetřovatelů odčerpávali benzin v areálu jednotky pomocí po domácku vyrobeného čerpadla.

Inspekce muže obvinila z krádeže a oba vyšetřuje na svobodě.

Podle mluvčí pražské policie Andrey Zoulové jsou dva obvinění dozorčí autoparku. "Nejsou zařazeni v přímém výkonu služby. Jejich trestná činnost tudíž nijak neovlivnila výkon jednoho z elitních útvarů," uvedla.

Jejich nadřízený se ve čtvrtek seznámí se spisem a rozhodne o propuštění policistů ze služebního poměru, dodala.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Adetokunbo v NBA dovedl Milwaukee k šesté výhře za sebou

Nejužitečnější hráč minulé sezony Janis Adetokunbo zaznamenal ve čtvrtečním utkání NBA proti Portlandu impozantní triple double za 24 bodů, 19 doskoků a 15 asistencí a byl strůjcem vítězství Milwaukee 137:129. Bucks se po šesté výhře za sebou osamostatnili v čele Východní konference.

Adetokunbo podruhé v sezoně dosáhl na dvojciferná čísla ve třech základních statistických ukazatelích a stal se prvním hráčem v historii klubu, který zaznamenal bilanci čítající alespoň 20+15+15. Jeho čtvrteční výkon v historii ligy předčili jen slavní Oscar Robertson, Wilt Chamberlain a Larry Bird.

Střelecky se přitom řecký basketbalista trápil a proměnil jen devět z 27 střel. V počtu finálních přihrávek ale ve své sedmé sezoně v lize dosáhl na osobní rekord. "Když mi to nepadalo, snažil jsem se nacházet spoluhráče. Udělal jsem ale jen půlku práce, to oni se trefovali," řekl Adetokunbo.

Další zprávy