Cizinec popsal fixem sochu svatého Františka na Karlově mostě, hrozí mu až rok vězení

Domácí Domácí
4. 9. 2017 11:48
V sobotu odpoledne strážníci zadrželi osmačtyřicetiletého cizince, který popsal sochu sv. Františka na Karlově mostě zeleným fixem. Na soše zanechal arabský nápis "svatý František". Na muže upozornila dvojice turistů, která procházela okolo. "Hlídka podezřelého muže dostihla, ztotožnila a doprovodila ho zpět k soše," popsala mluvčí městské policie Irena Seifertová. U sochy cizinec vyndal z kapsy fix, jehož barva se shodovala s tou na soše. Strážníci poté muže předali policii. "Událost prošetřujeme pro podezření z trestného činu poškození cizí věci sprejerstvím," doplnil mluvčí policie Tomáš Hulan. Za to muži hrozí až rok vězení.
Cizinec sochu na Karlově mostě popsal zeleným fixem.
Cizinec sochu na Karlově mostě popsal zeleným fixem. | Foto: MP hl. m. Prahy
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u úniku plynu, evakuovali 30 lidí

Hasiči v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat asi před dvěma hodinami kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi 30 lidí. Doprava se odklání na obec Tlučná.

"Ulice na silnici I/26 i okolí ve vzdálenosti zhruba 150 m od místa nádrže je uzavřená," informovala policie na twitteru.

"My na místě situaci monitorujeme. A samozřejmě tady máme protipožární ochranu. Plyn neustále uniká a je tu i zástupce firmy, která to zde montovala," upřesnil řídící hasičů.

Další zprávy