Tak se sprejuje Karlův most. Policie zveřejnila video vandalů, zřejmě to byli turisté

Domácí Domácí
26. 2. 2016 16:38
Policie požádala veřejnost o pomoc při pátrání po dvou mužích, kteří ve středu posprejovali Karlův most. Zveřejnila videozáznamy a fotografie z bezpečnostních kamer. Oba muži podle vyšetřovatelů mluví francouzsky. Zbystřit by měli zejména zaměstnanci hotelů, protože se s největší pravděpodobností jedná o turisty.
Kamerový záznam dvou mužů podezřelých z poškození Karlova mostu. | Video: Policie ČR

Praha - Policie zveřejnila fotografie a videozáznam se dvěma vandaly, kteří ve středu posprejovali Karlův most. Podle vyšetřovatelů mluví muži francouzsky. S prosbou o pomoc při identifikaci sprejerů se kriminalisté obrátili na veřejnost. Zbystřit by podle nich měli zejména zaměstnanci hotelů, protože se s největší pravděpodobností jednalo o turisty.

Na záznamu z bezpečnostní kamery je vidět, jak jeden z mužů vytahuje z batohu sprej a stříká na most bílou barvou. Druhý mladík postává opodál. K události došlo okolo třetí hodiny ráno.

Oba muži na sobě měli tmavé oblečení, jeden z nich nesl na zádech tmavě modrý batoh s hnědými přezkami. Policisté zveřejnili také jejich další fotky z centra Prahy. Kamery je zachytily při nákupu občerstvení.

Policie muže podezírá z trestného činu poškození cizí věci, za které obvykle hrozí až jeden rok vězení. V tomto případě ale došlo k poškození národní památky, a soud tak může udělit až tříletý trest.

Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

LFA nabízí fotbalovým klubům předčasné vyplacení části financí

Ligová fotbalová asociace nabídla pomoc účastníkům první a druhé ligy, jimž pandemie nového typu koronaviru způsobila finanční problémy. Jednotlivé kluby budou moci v předstihu získat část květnové splátky peněz, které od LFA dostávají.

"Ligový výbor odsouhlasil možnost podpory členských klubů LFA, které se dostaly v důsledku aktuální situace do finančních potíží. Nabídne jim možnost předčasné úhrady části květnové splátky odměny hrazené klubům ze strany LFA," uvedl v tiskové zprávě předseda LFA Dušan Svoboda. Ligový výbor schválil pomoc klubům na dnešním jednání jednomyslně.

LFA vyplácí jednotlivým účastníkům první a druhé ligy, které řídí, podíl z prodeje televizních a marketingových práv a také ze sponzorských příspěvků. Kluby získávají finance v pěti ročních splátkách a právě jedna z nich měla přijít na řadu v květnu.

Další zprávy