Tak se sprejuje Karlův most. Policie zveřejnila video vandalů, zřejmě to byli turisté

Domácí Domácí
26. 2. 2016 16:38
Policie požádala veřejnost o pomoc při pátrání po dvou mužích, kteří ve středu posprejovali Karlův most. Zveřejnila videozáznamy a fotografie z bezpečnostních kamer. Oba muži podle vyšetřovatelů mluví francouzsky. Zbystřit by měli zejména zaměstnanci hotelů, protože se s největší pravděpodobností jedná o turisty.
Kamerový záznam dvou mužů podezřelých z poškození Karlova mostu. | Video: Policie ČR

Praha - Policie zveřejnila fotografie a videozáznam se dvěma vandaly, kteří ve středu posprejovali Karlův most. Podle vyšetřovatelů mluví muži francouzsky. S prosbou o pomoc při identifikaci sprejerů se kriminalisté obrátili na veřejnost. Zbystřit by podle nich měli zejména zaměstnanci hotelů, protože se s největší pravděpodobností jednalo o turisty.

Na záznamu z bezpečnostní kamery je vidět, jak jeden z mužů vytahuje z batohu sprej a stříká na most bílou barvou. Druhý mladík postává opodál. K události došlo okolo třetí hodiny ráno.

Oba muži na sobě měli tmavé oblečení, jeden z nich nesl na zádech tmavě modrý batoh s hnědými přezkami. Policisté zveřejnili také jejich další fotky z centra Prahy. Kamery je zachytily při nákupu občerstvení.

Policie muže podezírá z trestného činu poškození cizí věci, za které obvykle hrozí až jeden rok vězení. V tomto případě ale došlo k poškození národní památky, a soud tak může udělit až tříletý trest.

Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
 

Právě se děje

před 2 minutami

Nigerijská policie našla další "dům hrůzy". Z islámské školy vysvobodila 300 chlapců

Nigerijská policie odhalila ve státu Katsina další islámskou školu, ve které její provozovatelé mučili, sexuálně zneužívali a drželi v okovech přes 300 chlapců. S odkazem na mluvčího místních bezpečnostních složek o tom v úterý informovala agentura AFP. Policie v sousedním státě Kaduna přitom koncem září vysvobodila téměř shodný počet chlapců z podobného zařízení, které tehdy šéf místní policie nazval "domem hrůzy".

Zdroj: ČTK
před 2 minutami

Ústecký soud poslal za týrání dítěte jeho otčíma na 16 let do vězení. Případ se stal loni v Lounech, dítě umřelo. Stíhání čelí i matka malého chlapce.

Další zprávy