Praha

8. 9. 2020 20:08

Praha chce vypsat architektonickou soutěž na Rohanský most

Pražský magistrát vypíše architektonickou soutěž na zvažovaný Rohanský most propojující Karlín a Holešovice. V dnešní veřejné diskusi k jeho podobě to řekl náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). Na setkání byly prezentovány návrhy architektů, kudy by most mohl vést, město nyní podle náměstka varianty zhodnotí a poté vybere jednu, kterou zanese do územního plánu.

Stavba mostu propojujícího Holešovice a Karlín se plánuje od dob první republiky. Scheinherr v úterý řekl, že podstatný je z lokálního hlediska jako dopravní propojení obou břehů a také jako alternativní trasa například v případě uzavření Hlávkova mostu. Po novém mostě by podle něj měla jezdit i tramvaj. "Je to z hlediska intenzit jedno z méně významných, ale důležitých propojení," řekl Scheinherr.

Zdroj: ČTK
25. 8. 2020 13:14

V Praze bude od středy platit zákaz rozdělávání ohňů, v lesích i zákaz kouření

Lidé nebudou smět v Praze od středy do pátku rozdělávat oheň v lesích a místech se zvýšeným nebezpečím vzniku požáru. Kromě rozdělávání ohně na rizikových místech magistrát zakázal i kouření, používání pyrotechniky, lampionů či jízdu parních lokomotiv. Informoval o tom, pražský magistrát s odkazem na výstrahu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Za riziková místa se považují lesy do vzdálenosti 50 metrů od jejich okraje a také všechny parky, lesoparky a zahrady, kde se nachází porost umožňující vznik a šíření požáru. Kromě rozdělávání ohně magistrát na těchto místech zakázal i používání pyrotechniky nebo kouření.

Meteorologové varovali před tím, že od středy hrozí v Praze a na většině území Středočeského a Ústeckého kraje nebezpečí vzniku požárů. Kromě toho Česko s výjimkou jihu země zasáhne ve středu silný vítr.

24. 8. 2020 8:22

Hledaný podezřelý z pokusu o vraždu na Žižkově přišel na policii

Muž podezřelý ze čtvrtečního pokusu o vraždu na pražském Žižkově, kterého hledala policie, dnes ráno přišel na policejní služebnu v Praze 3. Na webu to oznámil pražský policejní mluvčí Jan Rybanský. Policie v neděli požádala o pomoc v pátrání veřejnost.

Devětadvacetiletý muž ve čtvrtek odpoledne na Žižkově zaútočil na jiného muže a způsobil mu bodnořezná poranění na krku. Z místa činu pak utekl. Policie v neděli spolu se žádostí o informace o hledaném pachateli zároveň jeho samotného vyzvala, aby se jí přihlásil.

Zdroj: ČTK
24. 8. 2020 6:21

V pražských Vršovicích a části Vinohrad dnes začnou platit parkovací zóny

Ve Vršovicích a části Vinohrad, která spadá pod Prahu 10, dnes začnou platit zóny placeného stání. Magistrát je spustí na žádost radnice městské části, která plánuje placené parkování zavést na celém území Prahy 10. Ve Strašnicích mají začít platit 5. října a v Malešicích 2. listopadu. Za první auto lidé stejně jako v zónách ve zbytku Prahy zaplatí 1200 korun ročně, druhé vyjde na 7000 korun.

Zdroj: ČTK