reklama
 
 

ODS se rozhádala s Pardubáky. Jednání se komplikuje

20. 10. 2010 15:22
Původně domluvenou koalici zřejmě nahradí spojení vítěze s ODS

Pardubice - Dojednávaná středopravá koalice na pardubické radnici se začíná rozpadat.

Občanští demokraté začali po roztržce se sdružením Pardubáci vyjednávat se sociální demokracií, která volby ve městě vyhrála.

Podle lídra občanských demokratů a dosavadního náměstka primátora Alexandra Krejčíře by většinu velké koalici zajistila TOP 09.

"Otevírá se druhá varianta jednání s ČSSD a s TOP 09. Hledáme programový průnik, pokud se na tom dohodneme, je šance, že by tato koalice mohla vzniknout," uvedl Krejčíř. Podle něj by primátorem mohl být Jindřich Tauber z ČSSD nebo i politik jiné strany.

Po volbách začaly jednat Sdružení pro Pardubice, ODS, sdružení Pardubáci a TOP 09, které by v devětatřicetičlenném zastupitelstvu složily většinu 24 mandátů. Sdružení Pardubáci, které ve volbách získalo pět zastupitelů, však odmítlo Krejčíře akceptovat jako člena rady.

Štěpánka Fraňková, která ve volbách vedla Sdružení pro Pardubice s devíti zastupiteli a měla velké šance stát se primátorkou, je vývojem událostí zklamaná.

Koalice ČSSD, ODS a TOP 09 definitivní zatím není. Představitelé TOPky trvají na personálních změnách u partnerů, vadí jim také případná podpora komunistů.

autoři: Domácí, ČTK | 20. 10. 2010 15:22

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Pardubický kraj

  reklama
  reklama
  reklama