V lyžařském středisku na Bruntálsku zemřel lyžař, v plné rychlosti narazil do stromu

ČTK ČTK
16. 2. 2016 14:04
Šestačtyřicetiletý lyžař zemřel v úterý dopoledne v jesenickém lyžařském středisku po nárazu do stromu. V Jeseníkách jde během zimní sezony již o třetí úmrtí. Dvě z nich se stala v oblasti Malé Morávky.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Olomouc - V jesenickém lyžařském středisku v Karlově pod Pradědem na Bruntálsku dopoledne zemřel šestačtyřicetiletý lyžař. Muž podle horské služby v plné rychlosti vyjel z trati a narazil do stromu. I přes rychlý zásah záchranářů svým zraněním podlehl, řekl šéf jesenické horské služby Michal Klimeš. V Jeseníkách jde během zimní sezony již o třetí úmrtí. Dvě z nich se stala v oblasti Malé Morávky.

Neštěstí se stalo ve skiareálu Klobouk. Muži nepomohla při prudkému nárazu ani lyžařská přilba, kterou měl na hlavě. Horští záchranáři se na místo dostali poměrně rychle i přes zledovatělý sníh na sjezdové dráze. V době jejich příjezdu byl však muž již v bezvědomí a nevykazoval ani známky srdeční činnosti. První pomoc se mu do doby příjezdu záchranářů snažili poskytnout ostatní lyžaři. "Údajně muž po nehodě ještě komunikoval, ale zřejmě bezprostředně poté ztratil vědomí," uvedl zasahující člen jesenické horské služby Martin Chalupa.

Na místo dorazily i vrtulník a sanitka. "Jakmile dojela sanitka, muže jsme ve vakuové matraci šetrně svezli pod sjezdovku a i během transportu pokračovali v resuscitaci," doplnil Chalupa, který odjel zhruba kilometr pro posádku vrtulníku, který nemohl přistát přímo v lyžařském areálu. I přes pomoc všech záchranářů ale muž nakonec zemřel.

V Jeseníkách jde již o třetí úmrtí návštěvníka hor během zimní sezony, Klimeš proto apeluje na turisty, aby dbali všech pravidel pro pohyb v horách. Na konci prosince se na sjezdovce v lyžařském areálu Kopřivná v Malé Morávce, pod kterou Karlov spadá, zabil osmnáctiletý mladík. Na bobech zřejmě nezvládl prudkou jízdu na zledovatělém technickém sněhu a v plné rychlosti narazil do sněžného děla. Neštěstí se stalo v noci, trať byla v té době mimo provoz. Naposledy se snažili horští záchranáři marně pomoci minulý týden lyžaři v lyžařském areálu Sedlář v nedaleké Karlové Studánce. Devětačtyřicetiletého lyžaře zřejmě postihla náhlá srdeční příhoda.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy