Na Prachaticku zemřel lyžař, omdlel na sjezdovce

ČTK ČTK
10. 3. 2015 16:35
Ze zatím neznámých příčin upadl do bezvědomí, když se mu zastavily životní funkce.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Nové Hutě (Prachaticko) - Na sjezdovce v Nových Hutích na Prachaticku zemřel lyžař.

Ze zatím neznámých příčin upadl do bezvědomí, když se mu zastavily životní funkce. Přesné příčiny úmrtí určí až nařízená pitva.

"Nejdříve nám z neznámého čísla volal nějaký pán s tím, že jede pomoci někomu, kdo upadl. Neuvedl žádné podrobnosti, udal jen lokalitu nehody," uvedl zasahující člen šumavské horské služby Miroslav Cinádr. Na místo se vydali i záchranáři.

"Když jsem dorazil k bezvládnému muži, probíhala už od ostatních lyžařů laická resuscitace. Ihned jsem se sám pustil do pokusů obnovit jeho životní funkce," řekl Cinádr.

Vzápětí na místo přijel i sanitní vůz a auto s lékařem. Záchranáři se poté muže pokusili resuscitovat i pomocí defibrilátoru. Po 45 minutách však museli konstatovat jeho smrt.

Druhé úmrtí za den

Jedná se o druhé úmrtí na sjezdovkách v Česku během úterý. Ve středisku v Koutech na Šumpersku zahynul zhruba šedesátiletý lyžař.

Muž vyletěl v plné rychlosti ze sjezdovky do lesa a narazil do stromu. Na místě se jej snažili resuscitovat záchranáři, ale bezúspěšně. Muž neměl na hlavě ochrannou přilbu.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy