Dálnici D1 na Přerovsku uzavřela na osm hodin nehoda kamionu vezoucího prasata. 38 zvířat uhynulo

ČTK ČTK
Aktualizováno 6. 6. 2016 15:38
Dálnici D1 u Stříbrnice na Přerovsku ve směru z Vyškova na Kroměříž uzavřela v pondělí na více než osm hodina nehoda kamionu, který převážel 180 kusů prasat. Následkem nehody uhynulo 38 prasat, další se podařilo zachránit. "Dálnice byla kvůli vyprošťování kamionu mezi exity Mořice a Kojetín zcela uzavřena," informovali policisté a hasiči. Kolem 15:20 byl provoz obnoven jedním pruhem. Nehoda se obešla bez zranění. Havárie se stala kolem 07:30 na úrovni obce Stříbrnice na 248. kilometru. Kamion jedoucí z Vyškova do Kroměříže naložený prasaty sjel mimo dálnici.
Do okolí se rozutekly až tři desítky prasat.
Do okolí se rozutekly až tři desítky prasat. | Foto: HZS
 

Právě se děje

před 25 minutami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

U zlínských hokejistů skončil kouč Stavjaňa, vrací se Svoboda

Hokejisty Zlína už nevede Antonín Stavjaňa, vedení klubu dnes hlavního trenéra večer odvolalo z funkce. Na lavičku posledního celku extraligy se po půlroce vrací Robert Svoboda. Berani o tom informovali na svých webových stránkách.

Zlínští hokejisté získali v 11 kolech jen šest bodů za dvě vítězství. Aktuálně mají na kontě sérii tří porážek při skóre 4:16. S celkovými 41 inkasovanými góly mají nejhorší obranu v soutěži.

"Členové prezidia, představenstva klubu a rady jednatelů se domluvili na změně trenéra. Po neúspěšném působení Antonína Stavjani se vrací Robert Svoboda, který do konce minulé sezony mužstvo trénoval a zná tak jeho kvality. Byla to logická volba," uvedl generální manažer klubu Martin Hosták.

Další zprávy