Na dálnici D8 u Nové Vsi volně běhali dva býci, zastřelili je policisté

ČTK ČTK
Aktualizováno 2. 5. 2016 13:59
Část dálnice D8 byla v pondělí po poledni na zhruba půl hodiny uzavřená. Na 18. kilometru po dálnici volně pobíhali dva býci. Dostali se až ke středovým vozidlům, kde byli nakonec zastřeleni. V úseku se stala minimálně jedna nehoda, směr na Prahu už je průjezdný. Na místě zasahují policisté, kteří zjišťují majitele zvířat a zároveň prošetřují, jak se býci na dálnici dostali.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Kladno - Poblíž 22. kilometru dálnice D8 museli být zastřeleni dva volně pobíhající býci, kteří se dostali až ke středovým svodidlům. Dálnice byla v obou směrech zhruba půl hodiny uzavřena. "V úseku se stala minimálně jedna nehoda, dálnice je s omezením průjezdná, na místě jsou ale několikakilometrové kolony," řekl středočeský policejní mluvčí Jakub Vinčálek.

Na dálnici zasahují policisté, kteří zjišťují majitele zvířat a zároveň prošetřují, jak se býci na dálnici dostali. V případě prokázání nedbalosti by majiteli mohlo hrozit kromě zaplacení škody i trestní stíhání.

Policisté také šetří příčinu nehody dvou osobních aut. Zda přímo souvisí s pobíhajícími zvířaty, zatím není jasné. Podle dosavadních informací nebyl při nehodě nikdo zraněn.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy