Záchranáři v Moravskoslezském kraji měli napilno. Během Štědrého dne vyjížděli třistakrát

ČTK ČTK
25. 12. 2015 14:50
Moravskoslezští záchranáři mají za sebou pořádně perný Štědrý den. Celkem vyjížděli k více než třem stovkám výjezdů, často kvůli poraněním. Naopak hasiči vyjížděli zhruba k dvěma třetinám případů, než je dlouhodobý průměr. Klidný sváteční den pak prožili policisté - ti nevyjížděli ani k jednomu oznámení.
 Ilustrační foto.
 Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Ostrava - Záchranáři v Moravskoslezském kraji prožili perný Štědrý den. Sanitky vyjížděly víc než 300krát. Denní průměr se pohybuje okolo 260 výjezdů. ČTK to v pátek řekl jejich mluvčí Ladislav Lang. Naopak hasiči a policisté měli podle zjištění ČTK klidnější sváteční den.

"Štědrý den byl poměrně náročný. Zaznamenali jsme docela hodně volání. Z toho pak vyplýval i zvýšený počet výjezdů," vysvětlil Lang. Dodal, že celkem sanitky vyjely ke 303 případům. Ohlášeny byly více než dvě desítky poranění. V jednom případě bylo způsobeno zábavní pyrotechnikou. Často úraz utrpěli lidé pod vlivem alkoholu.

Naproti tomu hasiči měli sváteční den výrazně klidnější, celkem zaznamenali čtyři desítky výjezdů. Denní průměr se přitom pohybuje okolo 60 zásahů. Hasili sedm požárů, při kterých nevznikla výraznější škoda ani nikdo nebyl zraněn, řekl ČTK mluvčí hasičů Petr Holub.

"Pokud se jednalo o požáry, vesměs hořely odpady a odpadní nádoby, potraviny a přírodní porosty. Ostatní zásahy měly charakter technických pomocí. Například jsme otevírali uzavřené prostory," vyjmenoval Holub. Nejvíce událostí řešili hasiči v Ostravě, kde zaznamenali 20 případů. Mezi sedmnáctou a devatenáctou hodinou, kdy většina rodin usedá ke štědrovečerní večeři, vyjížděli hasiči k šesti událostem v celém kraji.

Nejklidněji ale Štědrý strávili moravskoslezští policisté. "Nezaznamenali jsme žádné mimořádné události," řekla ČTK jejich mluvčí Soňa Štětínská.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Vrtulník zasahuje u nehody na dálnici D11. Místo je nutné objíždět

Nákladní vůz najel dnes odpoledne na 51. kilometru dálnice D11 ve směru na Prahu do vozidla silničářů. Při nehodě utrpěl jeden silničář zranění, na místě je vrtulník. Dálnice je v místě nehody uzavřena, řekla mluvčí hasičů Dagmar Zemanová.

Auto silničáře při nehodě podle Zemanové srazilo. Rozsah jeho zranění zatím není znám. Nehoda se stala krátce po 16:00.

Řidiči mohou z dálnice sjet na 62. kilometru na Chlumec nad Cidlinou, zpět se mohou vracet na 50. kilometru u Dobšic.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie v Rusku zadržela před univerzitou dvacet lidí. Protestovali proti novému zákonu

Ruská policie dnes zadržela dvě desítky demonstrantů, kteří u budovy Moskevské státní univerzity protestovali proti novému zákonu o osvětě. Oznámil to list Kommersant. V budově univerzity se zrovna debatovalo s jedním z poslanců o zákonu, který kritizují představitelé školství, ekologie, kultury a informačních technologií. Mezi zadrženými se ocitl i jeden z poslanců moskevského sněmu.

Další zprávy