reklama
 
 

Trosky domu v Českých Budějovicích, kde uhořeli tři lidé, prohledával policejní pes

Aktualizováno 25. 12. 2015 17:11
Část domu, která hrozila zřícením, odstranila demoliční četa. Kdo zemřel, zatím policie nechce říct s ohledem na příbuzné.

České Budějovice - Trosky po výbuchu a požáru rodinného domu v Českých Budějovicích, kde na Štědrý den zemřeli tři lidé, začal v pátek dopoledne prohledávat policejní pes vycvičený na vyhledávání látek urychlujících hoření. Příčina požáru zatím přesto není známa. 

Dům je částečně zdemolován, pracovníci odborné firmy odstraňují trosky z ulice. Dopravní omezení včetně vyloučení trolejbusové dopravy v Lidické ulici by mělo trvat pravděpodobně do soboty. Uvedl to českobudějovický primátor Jiří Svoboda (ANO).

"Na místo odpoledne přijela další firma s těžkou technikou na odstraňování sutin. Je pravděpodobné, že po odbagrování spadnou další zdi. Z komunikace by sutiny měly být zřejmě odstraněny během dneška," řekl Svoboda. Místo pak podle něj bude předáno majitelce objektu. Na místě stále hlídkuje městská policie.

Kdo zahynul, zatím neřeknou

Policisté podle svého mluvčího Miroslava Doubka během dneška pokračují v zajišťování dalších stop a důkazního materiálu. „Vyslýchají také svědky,“ uvedl.

Totožnost obětí ani údaje o tom, zda šlo o členy jedné rodiny, policie s ohledem na pozůstalé, kterým byla poskytnuta psychologická pomoc, zatím nezveřejnila. Podle Doubka budou pro policejní vyšetřování důležité výsledky soudních pitev obětí.

K výbuchu a následnému požáru garáže a poté celého přilehlého domu v Lidické ulici vyjížděli hasiči a policisté na Štědrý den krátce po poledni. Po uhašení garáže byla uvnitř nalezena mrtvola muže.

Po dohašení a průzkumu celého domu našli hasiči další dvě ohořelá těla. Vzhledem k mohutnosti požáru policisté ulici uzavřeli a dopravu směřovali na objízdnou trasu. Lidé z okolních domů byli kvůli bezpečnosti do likvidace požáru vyzváni, aby opustili své domovy.

Nejtragičtější byl Frenštát

Požárů, při kterých zemřeli tři lidé nebo i více, se v posledních letech stalo v Česku několik.

Nejtragičtějším podobným případem byl výbuch v panelovém domě ve Frenštátě pod Radhoštěm 17. února 2013. Tehdy zahynulo šest lidí včetně tří dětí a sedmý člověk zemřel na následky zranění v prosinci 2014. Tragédii způsobil psychicky labilní muž, jenž se chtěl pomstít svému okolí a sám zahynul.

Čtyři oběti si v listopadu 2010 vyžádala exploze a následný noční požár v bytě panelového domu na sídlišti Špičák v České Lípě. Příčinou byl výbuch toluenu při výrobě pervitinu.

autor: ČTK | 25. 12. 2015 11:29

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Jihočeský kraj

  reklama
  reklama
  reklama