To nejlepší z českého divadla v kulisách industriálu

Tereza Matějková
27. 4. 2014 13:49
Stejně jako v pěti předchozích letech, i letos láká ostravská divadelní přehlídka Dream Factory na nejzajímavější kusy z české činohry a alternativního divadla.
Hamlet.
Hamlet. | Foto: Švandovo divadlo

Ostrava – Stejně jako v pěti předchozích letech, i letos láká ostravská divadelní přehlídka Dream Factory na ty nejlepší kousky z české činohry a alternativního divadla.

Festivalu, který se koná 3. – 8. června, otevřou dveře všechny ostravské divadelní scény, nezávislý kulturní prostor Stará Aréna a hlavně bývalý důl Hlubina, kde se diváci stanou svědky propojení industriální architektury se současnými divadelními lahůdkami.

Kromě čtyř ostravských zástupců – Divadla Petra Bezruče, Komorní scény Arény, Loutkového divadla Ostrava a Národního divadla moravskoslezského – budou v Ostravě k vidění zástupci českých a moravských divadel.

Velké zastoupení mají divadla pražská. Diváci se tak mohou těšit třeba na Hamleta v podání Švandova divadla, inscenaci Dejvického divadla Spřízněná duše nebo na představení SALOME Brut v podání pražské La Fabriky.

Klicperovo divadlo z Hradce Králové představí dramatizaci kontroverzní rozhlasové hry Koule, která svého času zahýbala českým mediálním i kulturním prostorem. Dream Factory dává prostor i loutkové scéně, své představení Loutky hledají talent představí Naivní divadlo Liberec.

Filmová sekce, která najde zázemí v ostravském Minikině a ve Staré Aréně, vsadila na Václava Havla. Ke zhlédnutí bude film o životě jeho ženy Olgy, dokument Ivana Havla Pozdní sběr nebo záznamy Havlových divadelních her Audience a Largo Desolato.

V programu nebudou chybět ani besedy a koncerty. Lístky na tuto netradiční divadelní přehlídku jsou v předprodeji od dubna a k dostání jsou na pokladnách Divadla Petra Bezruče a Domu kultury Ostrava.

 

Právě se děje

Další zprávy