Jarní festival je tu. Ulicím vládnou tanečníci, dopravě chaos

Foto: Reuters
Zahraničí Kateřina Vítková Zahraničí, Kateřina Vítková
31. 1. 2014 10:00

Podle čínské mytologie skončil 30. ledna 2014 rok ve znamení hada a vlády se ujal kůň. Lunární Nový rok, známý také jako jarní festival, trvá dlouhých 15 dní, a tak skončí na Valentýna.

Dekorace, nejčastěji rudé, která je barvou štěstí a prosperity, najdete na každém kroku i ve Vietnamu, Japonsku či Koreji. Ulice ovládli tanečníci, dopravu chaos...

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy