FOTO Největší setkání fanoušků fantastiky v Praze

FOTO Největší setkání fanoušků fantastiky v Praze
Festival Pragoffest patří do série Festivalů fantazie, pořádaných od roku 1996, a těší se stále větší popularitě. Největší ze série festivalů se pořádá v létě v Chotěboři a každoročně přiláká tisíce návštěvníků ze všech koutů republiky.
Na podobné akce už neodmyslitelně patří tzv. cosplay (zkratka z anglického costume play), tedy napodobování oblečení a vizáže a nezřídka i chování oblíbené fiktivní postavy.
Populární jsou zejména Hvězdné války.
Zde voják Impéria.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal
4. 2. 2014 13:30
Fanoušci popkulturních žánrů a nejrůznějších her se sešli na čtyři dny pod jednou střechou na Pragoffestu.

Fotogalerie - Na přelomu ledna a února v Praze proběhlo zatím největší tuzemské setkání fanoušků fantastiky, komiksů, seriálů, počítačových, deskových a jiných her, festival Pragoffest. Tato čtyřdenní unikátní akce probíhala na pražském sídlišti Háje v budově tamější základní školy a za celou dobu ji navštívilo tři tisíce návštěvníků, což je nejvíce v dosavadní několikaleté historii.

Organizátoři Pragoffestu si dávají za cíl nejen spojit fanoušky těchto často velmi odlišných popkultur, ale také tyto světy představit i dosud neznalým návštěvníkům. Kromě toho si každý, kdo si koupil vstupenku alespoň na jeden den, mohl zdarma vyzkoušet cokoliv, co festival dále nabízel. Tedy libovolné hry, zapojit se do nespočtu workshopů, poslechnout si různé přednášky, či se prostě jen setkat s podobně spřízněnými lidmi. Přes dvě stě z návštěvníků dokonce využilo nabídky organizátorů a přespávalo přímo v prostorách festivalu.

 

Právě se děje

Další zprávy