Stát kompletně proplatí demolici domu ve Frenštátě

ČTK ČTK
7. 3. 2013 17:53
Původně se na stržení explozí zničené budovy měly finančně podílet kraj i město
Při explozi zemřeli tři dospělí a tři děti.
Při explozi zemřeli tři dospělí a tři děti. | Foto: Ludvík Hradilek

Ostrava - Stát kompletně zaplatí demolici panelového domu ve Frenštátě pod Radhoštěm na Novojičínsku, který v polovině února zničil výbuch a následný požár.

Premiér Petr Nečas to ve čtvrtek uvedl v Ostravě. Původně se uvažovalo o tom, že vláda uvolní jen třetinu potřebných peněz. Zbytek mělo financovat město a Moravskoslezský kraj.

"Už jsem na toto téma jednal s ministrem financí. Má jednoznačný pokyn, kterému vyhoví. V okamžiku, kdy se město Frenštát pod Radhoštěm obrátí na ministerstvo financí s vyčíslením nákladů na demolici této stavby, budou uhrazeny ze státního rozpočtu," řekl Nečas. Náklady na demolici se zatím odhadují na čtyři miliony korun.

Výbuch dům číslo 39 zničil v noci na 17. února. Plyn pravděpodobně úmyslně pustil pětapadesátiletý obyvatel přízemního bytu Antonín B. Se sousedy vedl letité spory. Nakonec o byt kvůli dluhům přišel a měl se vystěhovat. Výbuch budovu zcela zničil. Trosky už demoliční firma odstraňuje.

Při explozi zemřel podezíraný muž, další dva dospělí obyvatelé domu a tři děti. Jedenáct lidí utrpělo zranění. Dva jsou stále ve vážném stavu.

 

Právě se děje

Další zprávy