Policie obvinila mladíka ze zapálení stanice LPG v Českém Těšíně. Byl pod vlivem drog

ČTK ČTK
19. 6. 2020 12:31
Karvinská policie obvinila z obecného ohrožení jednadvacetiletého mladíka, který je podezřelý, že ve čtvrtek brzy ráno zapálil zásobníky na LPG v Českém Těšíně na Karvinsku. Podle kriminalistů byl obviněný v době činu pod vlivem drog.
Požár zásobníků LPG v Českém Těšíně
Požár zásobníků LPG v Českém Těšíně | Foto: ČTK

"Policejní komisař proti muži zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání zločinu obecné ohrožení," řekla mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková.

Podle ní se obviněný v prostoru čerpací stanice nejdříve pokusil zapálit pohonné hmoty v hrdlech tankovacích pistolí, což se mu ale nepodařilo. "Nato zapálil plyn ve dvou tlakových nádržích s LPG. Reálně hrozil výbuch tlakových plynových nádrží s tragickými následky na životech a zdraví," uvedla Viačková. Soud podle ní bude rozhodovat o vzetí obviněného do vazby.

Plyn v zásobnících o objemu deseti metrů krychlových, které byly zaplněny z 80 procent, obviněný údajně zapálil ve čtvrtek okolo 4:00. Policie a hasiči kvůli tomu evakuovali z okolních domů několik desítek lidí. Uzavřena byla Karvinská ulice a omezen byl i provoz na nedaleké železniční trati. Hasiči požár likvidovali déle než 23 hodin. Zásobníky ochlazovali a plyn nechávali kontrolovaně dohořet.

"Po příjezdu na místo policisté zahlédli utíkajícího muže, kterého dostihli a zadrželi. Vzhledem k jeho chování a reakcím byl proveden orientační test na návykové a psychotropní látky, který byl pozitivní," dodala Viačková. K motivu se policie zatím vyjadřovat nebude.

První zásobník uhasl už ve čtvrtek odpoledne, kdy pominulo i riziko exploze, druhý dál pomalu dohoříval s minimálním tlakem úzkého sloupce plamenů a bez nutnosti dalšího ochlazování vodou. Hasiči pomocí termokamery pravidelně kontrolovali jeho teplotu i v noci. "Do čtvrtečního večera bylo na hašení a především ochlazování použito více než 1000 metrů krychlových vody," uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Druhý zásobník byl definitivně uhašen dnes okolo 2:00. Místo nyní budou prozkoumávat vyšetřovatelé hasičů a policie.

 

Právě se děje

Další zprávy