Dvě děti zemřely při požáru bytu v Havířově, třetí pomohl zachránit kolemjdoucí

ČTK ČTK
Aktualizováno 18. 5. 2020 19:21
Dvě nezletilé děti nepřežily požár bytu v Havířově na Karvinsku, v místní části Šumbark. Třetí dítě zachránil kolemjdoucí muž, je ale zraněné. Rodičům dětí traumatologický tým hasičů poskytl psychologickou pomoc. Stejně tak i zasahujícím hasičům a policistům. Podle informací ČTK zemřeli dva chlapci ve věku asi tří a pěti let, přibližně devítiletou dívku se podařilo zachránit.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jakub Plíhal

Hasiči k požáru vyjížděli po 15:30. Příčina vzniku a okolnosti požáru se stále vyšetřují. "Požár nepřežily dvě děti, třetí dítě se podařilo zachránit kolemjdoucím mužem, který měl vykopnout dveře silně zakouřeného bytu, a je zraněné," uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

U požáru třípokojového bytu zasahovalo pět jednotek dobrovolných i profesionálních hasičů. Podle mluvčího byl zásah hasičů v silně zakouřeném bytě náročný. "Oheň dostali pod kontrolu za 20 minut, dohašování jim zabralo více než hodinu," řekl.

Policejní mluvčí René Černohorský uvedl, že po příjezdu policistů na místo bylo na místě požáru několik jednotek hasičů i posádky záchranářů. "Požár vznikl z doposud přesně nezjištěných příčin v bytové jednotce v prvním patře dvoupatrového domu. V době požáru se v bytě nacházely tři nezletilé osoby, které se nadýchaly zplodin hoření," uvedl.

Podle něj byly dvě z dětí ve velmi vážném a životu ohrožujícím stavu převezeny k urgentnímu lékařskému vyšetření do nemocnice. Z vyjádření mluvčího hasičů vyplývá, že se je nepodařilo zachránit. Policisté nyní zjišťují, zda byl spáchán trestný čin.

 

Právě se děje

Další zprávy