Hasiči v Praze hasili požár odpadu v kovošrotu, 14 lidí museli evakuovat

ČTK ČTK
10. 5. 2020 8:44
Hasiči v Praze 15 v noci likvidovali požár odpadu v kovošrotu v ulici Ke Kablu. Vyhlásili třetí stupeň poplachu ze čtyř. Plameny ohrožovaly přilehlou halu a cisternu s naftou, kterou se hasičům podařilo ochladit a uchránit. Škodlivé látky v ovzduší nepřekročily nebezpečnou mez.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS

Hasiči ještě ráno po sedmé hodině požár dohašovali a rozhrabávali ohořelé části odpadu. Dva hasiči se při zásahu lehce zranili, uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Policie doplnila, že z jedné z hal evakuovala 14 lidí. Příčinu a škodu budou kriminalisté dopoledne zjišťovat.

Hlášení o požáru hasiči přijali několik minut po druhé ranní. Požár zasáhl 50 tun odpadu z celkových 150 tun. Ohrožena byla i cisterna s 20.000 litry nafty a přilehlá hala. Cisternu se podařilo ochladit, plášť skladu poškodilo sálavé teplo. Hasiči zasahovali v dýchací technice a pomocí výškové techniky. Po čtvrté hodině ranní se už plameny nešířily. Po sedmé hodině ranní hasiči požár dohašovali, na místo se vrátí na dohlídku.

Kriminalisté budou na místě dopoledne zjišťovat, proč začalo hořet. Škoda zatím nebyla vyčíslena, uvedl mluvčí pražských policistů Jan Daněk. U požáru bylo několik hlídek policistů, z jedné z hal evakuovali 14 lidí. Podle Daňka šlo o tamní zaměstnance. Další hlídky v okolí řídily silniční provoz.

Vzhledem k počtu jednotek hasičů vyhlásili nejprve druhý stupeň požárního poplachu, pak třetí ze čtyř. U požáru zasahovali hasiči z osmi profesionálních a 11 dobrovolných stanic, chemická služba z Petřin, tři jednotky podnikových hasičů a také hasiči ze Středočeského kraje.

Chemici měřili koncentraci škodlivin v ovzduší, naměřené hodnoty ale nepřekročily nebezpečnou mez.

 

Právě se děje

Další zprávy