Kvůli požáru plynu v Českém Těšíně policie evakuovala desítky lidí, jednoho zadržela

ČTK ČTK
Aktualizováno 18. 6. 2020 13:25
Desítky lidí ve čtvrtek policie evakuovala kvůli požáru plynu unikajícího z nádrží na LPG na čerpací stanici v Českém Těšíně. Policie zadržela jednoho člověka. Hašení může podle hasičů trvat až dva dny. Škodu předběžně odhadli škodu na dva miliony korun.
Požár v Českém Těšíně
Požár v Českém Těšíně | Foto: ČTK

Po celou dobu hašení bude muset být zavřená Karvinská ulice. "Délka hašení se nedá odhadnout. Můžou to být dvě hodiny i dva dny. S ohledem na zajištění bezpečnosti po dobu požáru a jeho hašení bude muset zůstat uzavřena přilehlá komunikace," řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Požár vypukl okolo 4:00 v areálu čerpací stanice. Plyn uniká ze dvou propojených nadzemních zásobníků o objemu deseti metrů krychlových, které byly zaplněny z 80 procent. Hasiči je chladí vodou, měří teplotu a nechávají unikající plyn kontrolovaně dohořet.

Podle města je na vině údajně neodborná manipulace neoprávněné osoby. Starostka Českého Těšína Gabriela Hřebačková řekla, že informace vyplývala z prvotního hlášení. Nyní ji potvrdit nemohla. "Čekáme na oficiální stanovisko a vyjádření," řekla. Dodala, že pozitivní je, že se požár podařilo dostat pod kontrolu. "Doba hašení se nyní nedá odhadovat. Předpoklad je že to bude minimálně do 16:00," řekla starostka.

"S ohledem k nastalé situaci proběhla evakuace osob i z přilehlých objektů. Bylo jich evakuováno na několik desítek," uvedla policejní mluvčí Karolína Bělunková. Policie odklání dopravu. "V této souvislosti byla zadržena jedna osoba, se kterou jsou nyní prováděny procesní úkony," dodala.

Zavřeno je několik set metrů Karvinské ulice od sjezdu z dálnice D48 směrem do centra Českého Těšína. "Nebezpečná zóna je vytyčena do vzdálenosti 50 až 100 metrů. Je třeba vrcholné opatrnosti. V bezpečné vzdálenosti se pohybují i hasiči," řekl Kůdela.

 

Právě se děje

Další zprávy