Při požáru rekreační chaty na Českolipsku zemřel starší muž

ČTK ČTK
Aktualizováno 10. 1. 2016 10:58
Při požáru rekreační chaty ve Stvolínkách na Českolipsku zemřel v sobotu starší muž, řekl řídící důstojník českolipských hasičů Ladislav Vakula. Od svědka měli hasiči informaci, že by se v domě mohl nacházet ještě někdo. Nikoho dalšího ale nenašli. Vyšetřování případu převzala policie, škodu předběžně odhadla na 470 tisíc. Požár rekreační chaty v borovém lese u Stvolínek byl na operační středisko ohlášen v sobotu v 01:15. To už stála chata v plamenech. "Zásah by komplikovaný, s technikou jsme se k objektu nemohli dostat, byl v těžko dostupném terénu," řekl Vakula. Hasiči tak museli vodu k chatě dovést hadicemi ze vzdálenosti zhruba sto metrů. Likvidace požáru trvala téměř celé dopoledne.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Americká sonda úspěšně přistála na planetce Bennu

Sonda OSIRIS-REx amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) úspěšně přistála na planetce Bennu, kde se pokusila odebrat vzorky horniny. Zda byl odběr úspěšný, se uvidí až v následujících dnech, uvedla dnes agentura AP.

"Nemůžu uvěřit, že jsme to doopravdy dokázali," řekl po přistání sondy jeden ze členů týmu NASA, profesor Dante Lauretta z Arizonské univerzity. "Sonda udělala všechno, co měla."

Poté, co OSIRIS-REx poslala na Zemi potvrzení o kontaktu s asteroidem vzdáleném více než 322 milionů kilometrů, propuklo v sále nadšení. Může však trvat až týden, než bude jasné, zda a případně kolik horniny se podařilo sondě odebrat a jestli bude potřeba další pokus.

Zdroj: ČTK
Další zprávy