Opravy silnic komplikují provoz na Českolipsku

ČTK ČTK
13. 6. 2011 16:35
Na hlavní silnici I/38 z České Lípy na Mladou Boleslav se bude pokládat nový povrch
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Vojtěch Marek

Bezděz (Českolipsko) - Dopravu na Českolipsku komplikuje od rána další uzavírka. Na hlavní silnici I/38 z České Lípy na Mladou Boleslav, je v oblasti Bezdězu omezen provoz.

Na bezmála dvoukilometrovém úseku se frézuje silnice a bude se tam pokládat nový povrch. Dopravu na místě řídí kyvadlově semafory a rychlost je tam snížena na 50 kilometrů v hodině, řekl Pavel Slavík z odboru dopravy Libereckého kraje. S čekáním tam musí motoristé počítat do konce června.

Pracuje se hned na několika silnicích

Na Českolipsku se už týden pracuje také na opravě povrchu silnice I/13 v Kamenickém Šenově. I tam dopravu řídí semafory, práce by měly skončit 19. června. Ještě o den déle budou silničáři pracovat na silnici I/9 na obchvatu Skalice u České Lípy.

Také tam se frézuje a pokládají nové povrchy silnice. Dopravní situace je tam o to náročnější, že po spojnici mezi Českou Lípou a Novým Borem projede denně přes 16 000 automobilů a kvůli semaforům se tam tvoří dlouhé kolony.

Na I/9 se pracuje se také u Svoru. Na vytíženém úseku směrem na Rumburk a česko-německou hranici opravují silničáři propustky pod silnící a opěrné zdi.

I tam musejí motoristé počítat se zdržením, protože vozovka je částečně uzavřena a dopravu řídí semafory. Na dvoukilometrovém úseku se bude pracovat až do konce července. Stále je provoz omezen i přímo v České Lípě, kde se buduje napojení z I/9 k obchodnímu centru Špičák.

Komplikace čekají motoristy také na krajských silnicích. Opravují se zničené povrchy, frézy potkají motoristé u Mimoně nebo Provodína, silničáři také čistí příkopy a sečou trávu. Zdržení čeká řidiče na průtahu Mimoní, kde se staví kruhová křižovatka.

Také tam řídí dopravu kyvadlově semafory a v létě se situace ještě zhorší, až začnou o pár set metrů dál stavět druhý kruhový objezd. Nové křižovatky by měly výrazně zklidnit dopravu ve městě a zvýšit bezpečnost chodců.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 minutami

Běloruská běžkyně Cimanouská dorazila do polského azylu

Běloruská atletka Kryscina Cimanouská, která po konfliktu s vedením výpravy opustila olympijské hry v Tokiu, přistála na Varšavském letišti. Informovala o tom agentura Reuters. Atletka cestovala do Varšavy z Tokia přes Vídeň. Vracet do vlasti se nehodlá, v dějišti olympijských her požádala o polské humanitární vízum a je v péči polských diplomatů.

Podle serveru Flightradar24 odstartoval pravidelný let aerolinek LOT z Vídně do Varšavy zhruba v 19:20, v polském hlavním městě by tak měl přistával před půl devátou hodinou večerní.

Po odpoledním příletu do Vídně čekalo podle agentury AFP na Cimanouskou zvláštní vozidlo, které ji dopravilo mimo zraky čekajících novinářů. Na navazující let do polské metropole čekala ve zvláštním salónku pro VIP klientelu, uvedla agentura APA. Vyjádření médiím nedala.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 7 minutami

V ulicích Bejrútu se rok po výbuchu sešly tisíce Libanonců. Žádají potrestání viníků

Tisíce Libanonců se ve středu shromáždily poblíž bejrútského přístavu, aby si připomněli první výročí mohutné exploze, která si vyžádala životy více než 200 lidí, tisíce dalších zranila a zdevastovala rozsáhlé části města. Mnozí přitom volali po spravedlnosti. V přístavu před rokem vybuchlo velké množství roky špatně uskladněného dusičnanu amonného. Žádní vysoce postavení činitelé ale dosud nebyli postaveni před soud, což vedlo k četným protestům. Demonstrace se uskutečnila také u libanonského parlamentu. Bezpečnostní složky tam dav podle agentury Reuters rozháněly pomocí vodního děla a slzného plynu, zraněno tam bylo osm lidí.

Výbuch v bejrútském přístavu byl jednou z nejsilnějších nejaderných explozí, která byla kdy zaznamenána. Otřesy byly cítit až na více než 240 kilometrů vzdáleném Kypru. Vyšetřování nicméně postupuje pomalu, řada žádostí o odebrání imunity vysoce postaveným politikům a bývalým činitelům byla zamítnuta. Všichni lidé, které chtěli libanonští vyšetřovatelé vyslechnout, jakékoliv pochybení odmítli.

"Nezapomene a nikdy jim neodpustíme. Pokud je nebudou schopni postavit před spravedlnost, uděláme to sami vlastníma rukama," řekla Hijám Bikaíová. Byla oblečená v černém a držela fotografii svého syna Ahmada, který zemřel, když na jeho auto při explozi spadla zeď. Na velkém transparentu na budově u přístavu stálo: "Rukojmí vražedného státu".

Francouzský prezident Emmanuel Macron ve středu v Paříži na mezinárodní konferenci k prvnímu výročí výbuchu v Bejrútu přislíbil Libanonu finanční i hmotnou pomoc, včetně vakcín proti covidu-19. Řekl také, že libanonští lídři dluží svým občanům pravdu a kritizoval libanonské vládnoucí elity za neschopnost řešit ekonomickou krizi, která je označována za nejhorší od občanské války z let 1975 až 1990. Paříž se zavázala blízkovýchodní zemi poskytnout dalších 100 milionů eur (2,5 miliardy korun), které půjdou přímo "místní populaci", a 500 000 dávek vakcíny proti covidu-19.

Zdroj: ČTK
Další zprávy