Obrazem: Továrnu v Turnově hasilo 200 hasičů, požár nepřežili dva lidé

Hasiči dostali oheň pod kontrolu zhruba po šesti hodinách.
Foto: Zdenka Štrauchová, HZS Libereckého kraje
Domácí Domácí
4. 12. 2015 14:49
V turnovské firmě AGBA na výrobu autodoplňků ve čtvrtek vypukl požár, který už si vyžádal dva mrtvé. Hned na místě zahnula žena, muž pak zemřel na následky poranění v liberecké nemocnici. Měl popáleniny na 75 procentech těla. Při likvidaci požáru se na Vesecku vystřídalo přes 200 hasičů ze 42 jednotek. Zásah komplikovalo to, že bylo v objektu uskladněno velké množství tlakových nádob s extrémně hořlavým sprejem, které postupně vybuchovaly. Hasiči dostali oheň pod kontrolu zhruba po šesti hodinách, ve čtvrtek kolem 14:00. V dohašování pokračují v pátek, zásah jim komplikuje narušená statika budov.

Turnov - V turnovské firmě AGBA na výrobu autodoplňků vy čtvrtek vypukl požár, který už si vyžádal dva mrtvé.

Hned na místě zahnula žena, muž pak zemřel na následky poranění v liberecké nemocnici. Měl popáleniny na 75 procentech těla.

Při likvidaci požáru se na Vesecku vystřídalo přes 200 hasičů ze 42 jednotek. Zásah komplikovalo, že bylo v objektu uskladněno velké množství tlakových nádob s extrémně hořlavým sprejem, které postupně vybuchovaly.

Hasiči dostali oheň pod kontrolu zhruba po šesti hodinách, ve čtvrtek kolem 14:00.

V dohašování pokračují v pátek, zásah jim komplikuje narušená statika budov.

Podívejte se na fotografie přímo z místa.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Labouristé pozastavili členství expředsedy Corbyna, důvodem je antisemitismus

Britští labouristé pozastavili členství svému bývalému předsedovi Jeremymu Corbynovi kvůli jeho komentářům k úřední zprávě, podle níž se tato opoziční strana za Corbynova vedení nedokázala vypořádat s antisemitismem ve svých řadách. Podle zprávy taková selhání navíc zavinila nezákonné obtěžování a diskriminaci. Nový vůdce labouristů Keir Starmer se za to ve čtvrtek omluvil, zatímco Corbyn zprávě vyčetl, že problém z politických důvodů zveličuje.

Corbyn má po dobu vyšetřování pozastavené členství ve straně a v jejím poslaneckém klubu, a to kvůli svým vyjádřením a neochotě je následně odvolat, uvedla agentura Reuters s odvoláním na vyjádření labouristů.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Ekonomika USA ve čtvrtletí rostla rekordním tempem 33,1 procenta

Ekonomika Spojených států ve třetím čtvrtletí podle prvního rychlého odhadu vykázala rekordní vzestup, k němuž přispěla vládní koronavirová pomoc v objemu více než tří bilionů dolarů (70 bilionů Kč). Ta podpořila zejména výdaje spotřebitelů. Hrubý domácí produkt (HDP) se v přepočtu na celý rok zvýšil o 33,1 procenta, oznámilo dnes americké ministerstvo obchodu.

Tempo růstu bylo v uplynulém čtvrtletí nejrychlejší minimálně od roku 1947, kdy vláda začala tyto údaje sledovat. Ve druhém čtvrtletí naopak ekonomika kvůli dopadům šíření koronaviru klesala rekordním tempem 31,4 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy