Obrazem: Továrnu v Turnově hasilo 200 hasičů, požár nepřežili dva lidé

Hasiči dostali oheň pod kontrolu zhruba po šesti hodinách.
Foto: Zdenka Štrauchová, HZS Libereckého kraje
Domácí Domácí
4. 12. 2015 14:49
V turnovské firmě AGBA na výrobu autodoplňků ve čtvrtek vypukl požár, který už si vyžádal dva mrtvé. Hned na místě zahnula žena, muž pak zemřel na následky poranění v liberecké nemocnici. Měl popáleniny na 75 procentech těla. Při likvidaci požáru se na Vesecku vystřídalo přes 200 hasičů ze 42 jednotek. Zásah komplikovalo to, že bylo v objektu uskladněno velké množství tlakových nádob s extrémně hořlavým sprejem, které postupně vybuchovaly. Hasiči dostali oheň pod kontrolu zhruba po šesti hodinách, ve čtvrtek kolem 14:00. V dohašování pokračují v pátek, zásah jim komplikuje narušená statika budov.

Turnov - V turnovské firmě AGBA na výrobu autodoplňků vy čtvrtek vypukl požár, který už si vyžádal dva mrtvé.

Hned na místě zahnula žena, muž pak zemřel na následky poranění v liberecké nemocnici. Měl popáleniny na 75 procentech těla.

Při likvidaci požáru se na Vesecku vystřídalo přes 200 hasičů ze 42 jednotek. Zásah komplikovalo, že bylo v objektu uskladněno velké množství tlakových nádob s extrémně hořlavým sprejem, které postupně vybuchovaly.

Hasiči dostali oheň pod kontrolu zhruba po šesti hodinách, ve čtvrtek kolem 14:00.

V dohašování pokračují v pátek, zásah jim komplikuje narušená statika budov.

Podívejte se na fotografie přímo z místa.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 2 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy