Muž obžalovaný z přepadení šesti spořitelen vše popřel

ČTK ČTK
24. 1. 2012 15:55
Policie jej obvinila z loupeží na Kolínsku, Pardubicku a Jičínsku. Hrozí mu až 12 let
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Reuters

Hradec Králové - Před krajským soudem v Hradci Králové se v úterý ocitl muž, obviněný ze série šesti loupežných přepadení poboček České spořitelny. V případě prokázání viny mu hrozí až 12 let vězení.

Při přepadení údajně získal přes půl milionu korun. Dotyčný však obžalobu odmítá a tvrdí, že je nevinný.

Podle spisu obžalovaný přepadl v květnu 2010 pobočku spořitelny v Chrudimi, kde pracovnici ukázal ruční granát a pohrozil jí, že jej nechá explodovat.

Následně ženě přikázal, aby mu vydala bankovky v hodnotě 2000 a 5000 korun. Celkem si odnesl 163.000 korun.

Poté měl podniknout loupežná přepadení poboček spořitelny na Kolínsku, Pardubicku a Jičínsku.

V březnu 2011 podle obžaloby přepadl pobočku spořitelny na Vsetínsku. V tomto případě měl na tričku papír s nápisem: Peníze do tašky. Bez barev. Jinak vím, kde bydlíš. Žádné hlouposti. Na pracovnici namířil pistoli a přinutil ji vydat 20.000 korun, uvádí se ve spisu.

Muž před soudem uvedl, že s obžalobou nesouhlasí, a popíral, že na fotografiích z místa činu je on. Tvrdil také, že žádnou z poboček pojišťovny nikdy nenavštívil.

Výpovědi svědků, například jeho bývalé ženy, která jej na snímcích poznala, označil za účelové a lživé. "Zfalšované jsou i pachové stopy z místa činu," řekl obžalovaný, který přiznal, že měl dluhy dosahující dvou milionů korun.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Britská vláda dává poslancům tři dny na přijetí zákona o brexitu

Za tři dny plánuje britská vláda v dolní komoře parlamentu prosadit prováděcí zákon k dohodě o brexitu. V pondělí to potvrdil Jacob Rees-Mogg, který za kabinet premiéra Borise Johnsona dojednává agendu Dolní sněmovny. Poprvé prý budou o návrhu zákona poslanci hlasovat v úterý, do pátku jej mají předat horní komoře parlamentu.Přijetí zákona je nutnou podmínkou pro ratifikaci dohody o podmínkách britského odchodu z EU. Opatření musí mimo jiné vysvětlit, jak bude Británie splácet unii dojednané vyrovnání finančních závazků, nebo jak bude fungovat mechanismus pro zachování volného režimu na irské hranici.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Praha vypsala nový tendr na novoroční videomapping. Nabídla, že zajistí bezpečnost

Pražský magistrát vypsal nové výběrové řízení na organizátora promítání na budovy, které by mělo nahradit novoroční ohňostroj. Do prvního výběrového řízení se přihlásil jen jeden zájemce, který nesplnil podmínky. Oproti prvnímu tendru magistrát odstranil z podmínek povinnost zajistit bezpečnost akce, kterou si vezme na starost město. "Zakázku jsme zjednodušili a očekáváme, že se do ní přihlásí více uchazečů," uvedl mluvčí Prahy Vít Hofman. Maximální částka, kterou je město ochotné za atrakci zaplatit, zůstala dva miliony korun. Zájemci mohou nabídky podávat do 6. listopadu, ihned poté by měla zasednout výběrová komise a pokud někdo uspěje, smlouva by podle mluvčího měla být uzavřena v polovině listopadu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy