Muž obžalovaný z přepadení šesti spořitelen vše popřel

ČTK ČTK
24. 1. 2012 15:55
Policie jej obvinila z loupeží na Kolínsku, Pardubicku a Jičínsku. Hrozí mu až 12 let
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Reuters

Hradec Králové - Před krajským soudem v Hradci Králové se v úterý ocitl muž, obviněný ze série šesti loupežných přepadení poboček České spořitelny. V případě prokázání viny mu hrozí až 12 let vězení.

Při přepadení údajně získal přes půl milionu korun. Dotyčný však obžalobu odmítá a tvrdí, že je nevinný.

Podle spisu obžalovaný přepadl v květnu 2010 pobočku spořitelny v Chrudimi, kde pracovnici ukázal ruční granát a pohrozil jí, že jej nechá explodovat.

Následně ženě přikázal, aby mu vydala bankovky v hodnotě 2000 a 5000 korun. Celkem si odnesl 163.000 korun.

Poté měl podniknout loupežná přepadení poboček spořitelny na Kolínsku, Pardubicku a Jičínsku.

V březnu 2011 podle obžaloby přepadl pobočku spořitelny na Vsetínsku. V tomto případě měl na tričku papír s nápisem: Peníze do tašky. Bez barev. Jinak vím, kde bydlíš. Žádné hlouposti. Na pracovnici namířil pistoli a přinutil ji vydat 20.000 korun, uvádí se ve spisu.

Muž před soudem uvedl, že s obžalobou nesouhlasí, a popíral, že na fotografiích z místa činu je on. Tvrdil také, že žádnou z poboček pojišťovny nikdy nenavštívil.

Výpovědi svědků, například jeho bývalé ženy, která jej na snímcích poznala, označil za účelové a lživé. "Zfalšované jsou i pachové stopy z místa činu," řekl obžalovaný, který přiznal, že měl dluhy dosahující dvou milionů korun.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 7 hodinami

Kvůli silným bouřím a záplavám na Madagaskaru zemřelo 21 lidí

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. Část země má narušenou infrastrukturu a hrozí nedostatek jídla, píše AFP.

Rozvodněná řeka například v městečku Mitsinjo smetla 24 lidí, z nich čtyři byli nalezeni mrtví, zbývajících 18 se pohřešuje. Ve 120 kilometrů vzdálené vesnici Tsaramandroso přišli o život rovněž čtyři lidé. Dalších devět lidí zemřelo ve městě Maevatanana, většina z nich v těžební oblasti.

Deště také poničily části dvou hlavních silnic, které spojují severozápad země se zbytkem ostrova, a odřízly tak několik vesnic. Voda na jednom místě odnesla zhruba 700 metrů dlouhý úsek silnice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy