reklama
 
 

Muž obžalovaný z přepadení šesti spořitelen vše popřel

24. 1. 2012 15:55
Policie jej obvinila z loupeží na Kolínsku, Pardubicku a Jičínsku. Hrozí mu až 12 let

Hradec Králové - Před krajským soudem v Hradci Králové se v úterý ocitl muž, obviněný ze série šesti loupežných přepadení poboček České spořitelny. V případě prokázání viny mu hrozí až 12 let vězení.

Při přepadení údajně získal přes půl milionu korun. Dotyčný však obžalobu odmítá a tvrdí, že je nevinný.

Podle spisu obžalovaný přepadl v květnu 2010 pobočku spořitelny v Chrudimi, kde pracovnici ukázal ruční granát a pohrozil jí, že jej nechá explodovat.

Následně ženě přikázal, aby mu vydala bankovky v hodnotě 2000 a 5000 korun. Celkem si odnesl 163.000 korun.

Poté měl podniknout loupežná přepadení poboček spořitelny na Kolínsku, Pardubicku a Jičínsku.

V březnu 2011 podle obžaloby přepadl pobočku spořitelny na Vsetínsku. V tomto případě měl na tričku papír s nápisem: Peníze do tašky. Bez barev. Jinak vím, kde bydlíš. Žádné hlouposti. Na pracovnici namířil pistoli a přinutil ji vydat 20.000 korun, uvádí se ve spisu.

Muž před soudem uvedl, že s obžalobou nesouhlasí, a popíral, že na fotografiích z místa činu je on. Tvrdil také, že žádnou z poboček pojišťovny nikdy nenavštívil.

Výpovědi svědků, například jeho bývalé ženy, která jej na snímcích poznala, označil za účelové a lživé. "Zfalšované jsou i pachové stopy z místa činu," řekl obžalovaný, který přiznal, že měl dluhy dosahující dvou milionů korun.

autor: ČTK | 24. 1. 2012 15:55

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Královéhradecký kraj

  reklama
  reklama
  reklama