Lupič přepadl poštu, pracovník se stačil schovat

ČTK ČTK
12. 1. 2012 18:45
Lupič s lístečkem "Dej peníze" odešel z olomoucké pošty s nepořízenou
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Policie ČR

Olomouc - Neznámý pachatel přepadl ve čtvrtek vpodvečer poštu v Olomouci. Pracovník pošty se při přepadení schoval a lupič odešel s nepořízenou. Nikdo nebyl zraněn. Po pachateli nyní policisté pátrají.

Muž kolem padesáti let přepadl poštu v Pavlovické ulici v 16:30. "Vběhl na poštu a podal pracovníkovi lístek se vzkazem: Dej peníze. Pokladní za přepážkou utekl do prostoru pošty a muž odešel bez peněz," uvedla krajská policejní mluvčí Jitka Dolejšová.

Loupežné přepadení se obešlo beze zbraně, pachatel měl však ruku v kapse a dával svým chováním najevo, že má zbraň. Podobné loupežné přepadení se stalo v Olomouckém kraji ve středu vpodvečer v Bedihošti na Prostějovsku. I tam se pracovnice schovala a lupič odešel bez peněz.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Skokani Polášek a Sakala postoupili na SP ve Wisle z kvalifikace

Pouze dvojice českých reprezentantů Viktor Polášek a Filip Sakala uspěla v kvalifikaci na nedělní závod Světového poháru ve skocích na lyžích ve Wisle. Roman Koudelka a Vojtěch Štursa na postup do úvodní individuální soutěže sezony nedosáhli.

Polášek skočil v kvalifikaci 114 metrů a obsadil 38. místo, Sakala zapsal o metr a půl méně a postoupil z 42. příčky. Koudelka, který vstupuje do 14. sezony v SP, doletěl po snížení nájezdu na 101 metrů. Dlouholetou českou jedničku dělily od postupové padesátky na 54. místě necelé dva body. Štursa obsadil s výkonem 104 metrů 61. příčku.

Nejdelší skok kvalifikace 133 metrů předvedl ze sníženého nájezdu Němec Karl Geiger. Obhájce velkého křišťálového glóbu za prvenství v SP Japonec Rjoju Kobajaši postoupil jako čtvrtý.

Sezonu v Polsku zahájí sobotní závod družstev.

Zdroj: ČTK
Další zprávy